رشد ۶۹ درصدی شاخص تولید برق در نیروگاه بیستون

رشد ۶۹ درصدی شاخص تولید برق در نیروگاه بیستون

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق بیستون با اعلام این خبر گفت: واحدهای بخار این شرکت در سه ماهه نخست سال جاری موفق به تولید بیش از ۹۹۴ هزار مگاوات ساعت انرژی به‌صورت ناخالص شدند که این میزان در مقایسه با بازه زمانی مشابه آن در سال ۱۳۹۷ با تولید بیش از ۵۹۰ هزار مگاوات ساعتی رشد ۶۹ درصدی را تجربه کرده است.
"مسعود میرزاعسگری" برنامه‌ریزی دقیق و انجام تعمیرات پیشگیرانه را از مهم‌ترین عوامل رشد این شاخص دانست و افزود: با تمام توان آماده عبور موفق از پیک بار تابستان هستیم.
وی با بیان اینکه اقدام‌های دیگری نیز در راستای افزایش آمادگی تولید واحدهای بخار بیستون و واحدهای گازی اسلام آباد غرب در ایام اوج بار صورت گرفته است، ادامه داد: تعمیرات دوره‌ای واحد یک و دو بخار نیروگاه بیستون طبق برنامه زمانبندی و هماهنگی با دیسپاچینگ ملی انجام شده است.
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق بیستون به افزایش ۱۷ درصدی توان تولید در نیروگاه گازی اسلام آباد غرب اشاره کرد و افزود: پس از راه‌اندازی موفق سیستم خنک کن واحدهای یک و ۲ این نیروگاه در هفته پایانی خرداد ماه، اجرای این سیستم برای واحدهای ۳ و ۴ نیز با موفقیت و مطابق برنامه‌ریزی راه‌اندازی شد که با بهره‌برداری از این طرح، توان خروجی هر یک از واحدها ۱۷ درصد افزایش یافته است.
شرکت مدیریت تولید برق بیستون در کیلومتر ۲۵ جاده کرمانشاه-همدان واقع شده و وظیفه بهره‌برداری از دو واحد بخار بیستون با ظرفیت ۶۴۰ مگاوات و چهار واحد گازی اسلام آباد غرب با ظرفیت ۱۰۰ مگاوات را بر عهده دارد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات