گفتمان شورای پنجم شهر مشهد، نزدیک‌ترین گفتمان به  ...

گفتمان شورای پنجم شهر مشهد، نزدیک‌ترین گفتمان به ...

گفتمان شورای پنجم شهر مشهد، نزدیک‌ترین گفتمان به سیره رضوی است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی در آیین آغاز طرح «محله ما» با بیان اینکه شهر مشهد ماهیت وجودی خود را از وجود امام‌رضا(ع) بدست آورده است، اظهارکرد: این ماهیت و سرچشمه شکل‌گیری باید همواره در تمامی شئون و بخش های فعالیت های شهر اتفاق بیفتد و تسری پیدا کند.

اصولی با تاکید بر اینکه تمامی فعالیت های درحال شکلگیری در شهر مشهد باید برگرفته از سیره رضوی باشد، گفت: «امام مهربانی‌ها» و «امام رئوف» از جمله صفات بارز شمس‌الشموس است که بر مبنای مدارا و تفاهم و گفتگو برخاسته از سیره ایشان شناخته می‌شود؛ لذا این شهر را جز با توجه به همین موارد نمیتوان اداره کرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس گفت: یکی از مصادیقی که در فضای مدیریت شهری مشهد به عینیت رسیده و پیگیر آن هستیم و با جدیت بیشتر و مضاعف نسبت به سایر ادوار شورای شهر به آن پرداخته شده، پرکردن فاصله‌ای است که بین شهروندان با مجموعه مدیریت شهری ایجاد شده بود.

اصولی طرح «محله‌ما» را برگرفته از نگاه مداراجویانه‌ای دانست که باید میان مدیریت شهری و شهروندان، بعنوان ولی‌نعمت‌ و صاحبان و مالگان اصلی قدرت و تصمیم در شهر، شکل گیرد و خاطرنشان کرد: از این طریق فضای گفتگو در قالب شوراهای اجتماعی محلات محیا شده تا مدیران شهری در مناطق، شهرداری و سایر دستگاه‌ها بتوانند از این بستر و فضای شکل گرفته در سطح محلات، ارتباط نزدیک‌تری با مردم برقرار کنند و از گفتگو و مشی مداراجویانه برای تغییر هژمونی مدیریت از بالا به پایین استفاده کنند.

وی در پایان گفت: گفتمان حاکم بر شورای پنجم شهر مشهد در عمل بیشترین، نزدیکترین و عملی‌ترین رفتار و گفتمان به دیدگاه‌ و سیره رضوی است و آنچه که امروز در فضای عملی شهر مشاهده می‌کنیم، یکی از مصادیق عینی همین گفته بوده که برگرفته از تعالیم و آموزه های امام‌رضا(ع) است.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات