فضای سبز شهری کرمان مستعد آتش سوزی است

هشدار آتش نشانی:

فضای سبز شهری کرمان مستعد آتش سوزی است

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان گفت: شهروندان در حفظ فضای سبز شهری با رعایت نکات ایمنی کوشا باشند.

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، علی عسکری به خطرات آتش‌سوزی فضاهای سبز شهری اشاره و تصریح کرد: با توجه به شدت بارش‌ها در ماه‌های قبل در شهر کرمان، با رشد حجم انبوهی از گیاهان خود رسته به ویژه در جنگل دست کاشت پردیسان قائم و مجموعه تفریحی شهید باهنر (پارک جنگلی) مواجه هستیم که هر دو مکان ذکر شده از تفرجگاه‌های شهر کرمان و در ایام تابستان پذیرای شهروندان هستند.

وی با بیان اینکه همین افزایش حضور شهروندان، در صورت بی‌احتیاطی موجب آتش‌سوزی می شود؛ خاطرنشان کرد: شهروندان از روشن کردن آتش در فضای سبز و در کنار درختان خودداری کنند و همچنین از آتش بازی کودکان در طبیعت جلوگیری و از شکستن شاخه های درختان برای روشن کردن آتش خوداری کنند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی ادامه داد: همچنین با پایان یافتن فصل بارشها و افزایش گرمای هوا ، این علفها که بسیار متراکم و فشرده هستند و به خوبی رشد کرده اند؛ کاملا خشک شده و بسیار مستعد آتش سوزی هستند.

عسکری افزود: در صورت بروز آتش سوزی، حریق به سرعت گسترش می یابد و از آنجایی که جهت حرکت و پیشروی آتش در این حوادث به صورت دایره ای شکل است  در مدت زمان کمی بخش زیادی از این فضاها را فرا گرفته و گسترش میابد .

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی خاطرنشان کرد: برخی گمان می کنند که آتش سوزی در طبیعت و سوختن مقداری علوفه هرز، خسارتی ندارد که اشتباه است. چرا که علاوه بر خسارت بروز آتش سوزی های بزرگ، دود حاصل از سوختن این مواد، محیط زیست را آلوده و هوا را ناپاک می‌کند ضمن اینکه ممکن است انواع حیوانات و پرندگان که به عنوان سهامداران اصلی در طبیعت زندگی می‌کنند؛ آسیب ببینند.

عسکری با بیان اینکه همچنین پرتاب بطری و ظروف شیشه ای داخل طبیعت علاوه بر آلودگی محیط زیست، می تواند به مانند عدسی عمل کرده و با متمرکز کردن نور خورشید باعث آتش سوزی در بوته های خشک شود؛ افزود: طبیعت جزو سرمایه های شهر است و آسیب زدن به طبیعت، آسیب وارد کردن به خود ما است . بنابراین از شهروندان می‌خواهیم موارد ایمنی را رعایت کنند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

    منبع خبر

    شهرداری کرمان

    شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

      نظرات