افتتاح بخشی از آزادراه تهران-شمال تا اسفند

افتتاح بخشی از آزادراه تهران-شمال تا اسفند

www.BanaNews.irمدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از افتتاح بخشی از آزادراه تهران-شمال تا پایان اسفند ماه ۹۰ خبر داد و گفت: نرخ عوارض آزادراه‌ها فعلا افزایش نمی‌یابد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) احمد صادقی در گفتگو با مهر درباره آخرین وضعیت ساخت آزاد راه تهران - شمال گفت: آزادراه در ۴ منطقه و به طول ۱۲۱ کیلومتر در حال ساخت است که تا پایان سالجاری منطقه ۴ این آزادراه ( از نوشهر تا مرزن آباد) به بهره برداری می‌رسد.

وی اظهار داشت: قرار است ساخت منطقه یک آزادراه تهران-شمال یعنی از تهران تا شهرستانک به طول ۳۲ کیلومتر در سال ۹۱ به اتمام برسد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور تصریح کرد: برای ادامه ساخت منطقه ۲ و ۳ این آزادراه هم مشغول رایزنی با برخی از کنسرسیوم‌ها برای جلب همکاری هستیم تا عملیات ساخت این مناطق به طور جدی فعال شود، ضمن اینکه بر طبق برنامه، بخش عمده‌ای از فعالیتهای عمرانی این مناطق هم تا سال ۹۲ به اتمام برسد.

وی درباره مشکل کارفرمایان قبلی پروژه با اداره کل منابع طبیعی استان اظهار داشت: درحال حاضر این آزادراه مشکلی را با منابع طبیعی ندارد.

به گزارش مهر، پیشرفت ساخت آزادراه تهران-شمال پس از گذشت بیش از۱۵ سال از آغاز ساخت آن کمتر از ۸ درصد گزارش شده است.

آزاد راه تهران – شمال از غرب تهران یعنی تقاطع بزرگراه همت شروع و با عبور از ناحیه کن، سولقان، دوآب (شهرستانک) ، گچسر و مرزن آباد به کمربندی چالوس – تنکابن متصل می‌گردد. طول این آزاد راه در مجموع ۱۲۱ کیلومتر و دارای دو خط عبور در هر باند و پیش بینی سه خط در فرازهای تند است.

عوارض آزادراه‌ها فعلا افزایش نمی‌یابد

صادقی درباره آخرین وضعیت عوارض آزادراه‌ها افزود: هنوز تصمیمی برای افزایش نرخ عوارض آزادراه‌ها گرفته نشده است و فعلا به همان نرخ سابق عوارض دریافت می‌شود.

وی با بیان اینکه تا پایان سال هرهفته یک افتتاح پروژه بزرگراه‌ و آزادراهی خواهیم داشت، گفت: قرار است درکلیه آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها و راه‌های روستایی هر هفته یک پروژه به افتتاح برسد.

 

 

    نظرات