تامین اعتبار ۴۰ میلیاردی مدیریت شهری برای احداث مرکز فرهنگی و موزه ...

تامین اعتبار ۴۰ میلیاردی مدیریت شهری برای احداث مرکز فرهنگی و موزه ...

تامین اعتبار ۴۰ میلیاردی مدیریت شهری برای احداث مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: مدت‌ها به دنبال فرصتی بودیم که شروع مجدد این مکان با حضور شهید گرانقدری رقم بخورد و خداروشکر این تمنا اجابت شد و این شهید عزیز باعث روح بخشیدن به این فضا شد و معنویت این مکان از هم اکنون بالا رفته است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سردار حسینعلی یوسف علیزاده در مراسم آغاز مجدد عملیات احداث مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس متبرک به حضور دو پیکر مطهر شهید گمنام دفاع مقدس با بیان این مطلب تصریح کرد: خراسان رضوی با وجود خیل عظیم رزمندگان، یگان‏های موثر در دفاع مقدس و ویژگی‎های خاص‌اش، حقش این بود زودتر از این شاهد ایجاد، افتتاح و بهره‎برداری مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس باشد.
وی ادامه داد: تاکنون ۱۷ استان در کشور ساختمان موزه احداث شده دارند که ۱۴ استان از این تعداد موزه فعال دارند.
یوسف علیزاده با بیان اینکه ما هم باید برای بهره‎برداری، سرعت کارمان را بالاتر ببریم، اضافه کرد: این مرکز با نشر ارزش‎های دفاع مقدس می‎خواهد مقاومت و ایستادگی را ثابت کند. کاری که شهیدان عزیزمان انجام دادند و با فدا کردن جانشان مقاومت‎شان را نشان دادند. بنای فعلی ۳ هزار متر وسعت دارد، بنای مشابهی با همین متراژ هم برای موزه در نظر گرفته شده است. تاکنون حدود ۸ میلیارد تومان صرف احداث این مرکز شده است.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس خراسان رضوی ضمن اشاره به مساعدت شورای اسلامی و شهرداری مشهد در خصوص احداث این مراکز، خاطرنشان کرد: در این مرحله حدود ۴۰ میلیارد تومان تامین اعتبار شده است که پیمانکار از امروز آغاز به کار می‌‎کند و امیدواریم بتوانیم خرداد سال ۹۹ ساختمان پژوهشکده و مرکز فرهنگی را افتتاح کنیم.
وی افزود: همزمان با پروژه‌های ذکر شده آغاز به کار پروژه ۶۰۰۰ متری موزه را خواهیم داشت که برای سال ۱۴۰۰ افتتاح خواهد شد؛ این مجموعه محدوده بوستان کوهسنگی است و مورد استفاده شهروندان قرار خواهد گرفت.
یوسف علی‌زاده گفت: امروز علاوه بر اجرای عملیات احداث این ساختمان، دو اقدام دیگر هم در خصوص مرکز فرهنگی انجام خواهیم داد و بازتعریف طرح محتوایی برای مرکز فرهنگی را نیز در دستور کار قرار می‌دهیم. از افرادی که در این زمینه تخصص و تجربه دارند، درخواست کمک و یاری داریم تا در محتوا و جذب مخاطب به ما کمک کنند.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی با تاکید بر همکاری همه سازمان‌ها با این مجموعه، عنوان کرد: این مرکز با منابعی که تعریف شده یک گام به جلو می‎رود اما تکمیل نمی‌شود. امیدواریم این همکاری بین سازمان‎ها وجود داشته باشد که دوباره پروژه ادامه‌دار باشد.
مهین ساعدی

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات