ایستادگی و مقاومت شهدا، الگوی مدیریت شهری است

ایستادگی و مقاومت شهدا، الگوی مدیریت شهری است

ایستادگی و مقاومت شهدا، الگوی مدیریت شهری است

شهردار مشهد گفت: ایثار و ایستادگی شهدا، الگوی راه ما در مدیریت شهری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی در مراسم شروع مجدد عملیات احداث مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس متبرک به حضور دو پیکر مطهر شهید گمنام دفاع مقدس با بیان مطلب بالا خاطرنشان کرد: خوشحالم امروز در چنین فضایی حضور دارم چون همه ما مدیون ایثار، استقامت و ایستادگی شهدا هستیم.
وی با بیان اینکه امیدوارم عملیات احداث این مرکز زودتر به نتیجه برسد، خاطرنشان کرد: در این مسیر از پیگیری‌های مجدانه سردار یوسفعلی‌زاده و سردار نجانی تشکر ویژه می‌کنم چون اگر این پیگیری‌ها نبود، این مرکز به این مرحله نمی‌رسید.
کلائی تصریح کرد: کار اجرایی در دوره حاضر کار سختی است چرا که اموری که باید در فرآیند طبیعی انجام شود و منجر به خدمت‌رسانی مردم شود، بسیار دشوار و سخت شده است.
وی ضمن اشاره به تاکید رهبری بر مسائل اقتصادی و شناسایی نقاط آسیب‌پذیر جامعه مانند رسیدگی به قشر کم برخوردار افزود: بخشی از این مسائل مربوط به فشار خارجی و بخشی فکر می‌کنم ناتوانی داخلی ما است.
شهردار مشهد گفت: این موزه می‌تواند فرهنگ ایثار و ایستادگی را در سطح جامعه گسترش دهد تا رفتارهای جامعه تحت تاثیر چنین ارزش‌های اخلاقی قرار بگیرد.
وی با عنوان اینکه ساخت این مجموعه می‌تواند بسیار کمک‌دهنده باشد، خاطرنشان کرد: فارغ از احداث و ساخت چنین مکان‌هایی، ما خودمان هم باید پیام شهدا و ایثارگرانی که در جنگ حضور داشتند را درک کنیم و آن چیزی نیست جز مقاومت و ایستادگی.
کلائی با تاکید بر اینکه باید کارآمدی نظام را در عرصه عمل به مردم نشان دهیم، بیان کرد: دستور مقام معظم رهبری و اولویت کشور هم بر این است و باید مسیر درست را در این خصوص طی کرد.
وی ادامه داد: باید جلوی هر مانعی ایستاد، اگر مانع نظام بوروکراتیک است و اجازه نمی‌دهد، باید مقابله و ایستادگی کرد. اگر کم کاری است یا مساله‌ای باعث می‌شود خدمات‌رسانی ما کمرنگ شود، ایستادگی و مقاومت آنجا هم به عهده ماست.
شهردار مشهد با اشاره به سخنان امام علی (ع) در جنگ جمل مبنی بر استقامت و اعتماد به خداوند اضافه کرد: ما هم نباید از هیچ‌گونه مشکل و فشار خارجی‌ای ناامید شویم.
وی افزود: همانطور که دوستان در این مجموعه حرکت جهادی کردند و نتیجه دیدیم ما هم باید از این شیوه در زمینه‌های دیگر استفاده کنیم و خدمت‌رسانی کامل داشته باشیم.
شهردار مشهد با بیان اینکه همه باید دست به دست هم بدهند تا کارآمدی شهر را نشان داده شود، تصریح کرد: ما باید با تاکید بر انجام کار درست این پیام را به درون و بیرون هم بدهیم. اولویت‌های کاری ما براساس سخنان رهبر معظم مباحثی مانند اشتغال، رونق تولید و رسیدگی به اقشار کم برخوردار است.
مهین ساعدی

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات