لزوم همکاری همه دستگاه ها برای مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز در...

مدیرکل بازرسی استانداری تهران گفت: شرکت آب منطقه ای تهران به تنهایی مسئول مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه ها نیست و سایر سازمان های مربوطه نیز باید با این شرکت همکاری کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، جمال زنگیشه با حضور در شرکت آب منطقه ای تهران و نشست با مدیران آن ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز تنها وظیفه شرکت آب منطقه ای تهران نیست و همه دستگاه های مرتبط از جمله دهیاری و شهرداری ها نیز باید برای مقابله با سخت و سازهای غیرمجاز همکاری لازم را با شرکت آب منطقه ای تهران داشته باشند.

مدیرکل بازرسی استانداری تهران تاکید کرد: شهرداری ها پیش از صدور پروانه ساخت و ساز در نزدیکی رودخانه ها باید حتما نسبت به اخذ استعلامات لازم از شرکت آب منطقه ای تهران اقدام کنند تا ساختمان های جدید در حریم و بستر رودخانه ها قرار نگیرند.

وی افزود: کمیته ای در استانداری تهران با عنوان کمیته مستندسازی وجود دارد که مسائل مربوط به اخذ سند مالکیت برای حریم و بستر رودخانه ها را می توان در این کمیته پیگیری کرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت آب و حفظ و صیانت از منابع آبی استانداری تهران آمادگی دارد تا در جهت اهداف تعیین شده همکاری لازم را داشته باشد.

همچنین سید حسن رضوی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران در این جلسه گفت: با توجه به جمعیت بالای مستقر در تهران به عنوان پایتخت، شرایط ویژه ای در این کلانشهر حاکم است که لازم است همه دستگاه های اجرایی با هماهنگی یکدیگر به وظایف مربوط به خود عمل کنند.

وی با تاکید بر اینکه سازمان ها باید از جزیره ای عمل کردن در استان تهران خودداری کنند، گفت: درخواست ما هماهنگی بیشتر میان دستگاه های اجرایی جهت تامین آب پایدار استان تهران است.

در پایان این نشست هر یک از معاونان و مدیران به صورت مختصر گزارشی از عملکرد واحد متبوع و چالش های پیشرو ارائه کردند.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات