آزادسازی بیش از هزار متر مربع از تصرفات بستر سه رودخانه مهم تهران

مدیر امور آب تهران بزرگ از آزادسازی مساحتی به میزان ۱۰۶۰ مترمربع از بستر رودخانه های دربند، جاجرود و مسیل گلدره در منطقه دربند، ترقیان و بومهن از توابع شهرستان های تهران و پردیس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، علیرضا نیکنام با اعلام این خبر افزود: با تلاش کارشناسان فنی و حقوقی و اکیپ گشت و بازرسی منابع آبهای سطحی امور منابع آب تهران بزرگ و پس از انجام کارشناسی های لازم با اخذ دستور قضایی موضوع تبصره ۴ ذیل ماده ۲ قانون توزیع عادلانه آب از سوی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان های تهران و پردیس و با پشتیبانی یگان های انتظامی، مساحتی به میزان "یکهزار و شصت" مترمربع از بستر مسیل گلدره بومهن، رودخانه های دربند و جاجرود در منطقه دربند و روستای ترقیان از توابع شهرستان های تهران و پردیس رفع تصرف شد.

وی افزود: این عملیات شامل تخریب بنا، دیوارکشی، جمع آوری پل فلزی، کف سازی ها،آلاچیق و متعلقات مربوط به رستوران واقع در دربند بوده است که در قالب ۳فقره دستور قضایی آزادسازی و از ید متصرفین و افراد سودجو خارج نمود.

در ادامه نیکنام افزود: از تعداد ۶ فقره دستور قضایی اخذ شده در خصوص تصرفات رودخانه دربند طی یک هفته گذشته عملیات اجرایی آزادسازی بصورت ویژه طی ۴ روز کاری آغاز و بدلیل عدم امکان استقرار ماشین آلات مکانیکی به جهت کوهستانی بودن منطقه، صرفاً با استفاده از خدمات کارگری تا اتمام کامل دستورات صادره ادامه خواهد داشت.

وی تاکید کرد: افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه ها معامله ملکی انجام می دهند حتما پیش از انجام معامله استعلام لازم را از امور آب تهران بزرگ اخذ نمایند تا در آینده دچار ضرر و زیان نشوند.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ در پایان خاطرنشان کرد: این امور در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون و بدون هیچ گونه اغماضی برخورد لازم را بعمل خواهد آورد .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات