قدمت‌ نامگذاری، اولین اولویت برای تثبیت و یا  ...

قدمت‌ نامگذاری، اولین اولویت برای تثبیت و یا ...

قدمت‌ نامگذاری، اولین اولویت برای تثبیت و یا تغییر نامگذاری معابر باشد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدرضا حیدری در هفتاد و هفتمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا که با موضوع گفتگو و تبادل نظر پیرامون «نام های تکراری معابر و خیابان‌ها و مسائل و مشکلات آنها» برگزار شد، ضمن تشکر از تلاش های بی‌دریغ کمیته نامگذاری معابر و جلسات متعدد و مطولی که برگزار می‌شود، اظهارکرد: دستگاه های خدمات‌رسان شهر به دلیل تشابه اسامی معابر با مشکلات عدیده‌ای روبرو هستند و لذا باید با تبیین ضرورت این تغییر نام برای شهروندان، به اقناع افکار عمومی کمک کنند.

حیدری افزود: بواسطه برگزاری نشست‌ها، میزگردهای مختلف و همراهی صداوسیما و بهره‌گیری از ابزارهای مختلف میتوان فضای عمومی را برای این تغییر اسامی و نام‌ها آماده کرد.

وی با تاکید بر اینکه پس از متقاعد کردن عموم مردم باید به سمت فرآیندهایی رفت که تغییر، کمترین هزینه را در پی داشته باشد، گفت: کمیته نامگذاری باید متغیرهایی را برای تغییرنام و یا حفظ نام های معابر تعریف کند؛ بدون شک قدمت نامگذاری، باید نخستین و بالاترین اولویت مدنظر باشد.

رئیس شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: مردم و شهروندان را باید با بهره‌گیری از تبیین متغیرها نسبت به تغییر نام معابر متقاعد کرد.

حیدری با بیان اینکه از ظرفیت شوراهای اجتماعی محلات، نخبگان و تاثیرگذاران محله همچون ائمه جماعات مساجد نیز باید استفاده کرد، افزود: فضای متقاعدسازی باید به نحوی در سطح جامعه شکل گیرد که همه توجیه شوند.

وی اظهارکرد: شهرداری ظرف ۳ ماه آینده برنامه و طرحی با ابعاد روشن و جدول زمانی مشخص را باید تعریف کند و سپس در گام بعدی تغییر نام معابری نیز به شکل پایلوت آغاز شود.

موضوع پلاک‌گذاری دیگر موضوعی بود که در این جلسه مطرح شد و حیدری با بیان اینکه شهر مشهد در این زمینه اصلا شرایط خوبی ندارد، گفت: همین موضوع سبب شده تا به سمت نامگذاری ساختمان‌ها برویم درحالیکه این مهم جزو حقوق شهر است و باید ضابطه‌ای مشخص برای آن تعریف شود.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات