برخی موفقیت شهرداری را برنمی‌تابند/ اجازه تضعیف شورا را نمی‌دهیم

برخی موفقیت شهرداری را برنمی‌تابند/ اجازه تضعیف شورا را نمی‌دهیم

شهردار اصفهان گفت:برخی موفقیت شهرداری در اجرای پروژه‌های عمرانی و برنامه‌های فرهنگی را برنمی‌تابند.

قدرت‌الله نوروزی که صبح امروز (یکشنبه) در هشتاد و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان به منظور امضای سند اقدام مشترک فعالیت‌های زیست محیطی بین شورای شهر، شهرداری و اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان حضور یافته بود با بیان اینکه نسل های حقوق بشر به سه نسل تقسیم می‌شود، اظهار کرد: نسل اول حقوق سیاسی، نسل دوم حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و نسل سوم حق محیط زیست و توسعه است.

وی با بیان اینکه امروز دنیا به نسل چهارم حقوق بشر یعنی حق همبستگی رسیده است، ادامه داد: این حق مرز نمی‌شناسد و در همه دنیا پایدار است.

حق محیط زیست بدون مرز است

شهردار اصفهان با بیان اینکه امروز حق محیط زیست بدون مرز شده و هر کس برای تحقق اهداف خود نمی‌تواند هر اقدامی را تعیین کند، تصریح کرد: امروز آمریکایی‌ها نمی توانند تکنولوژی خود را به نپال ببرند و آنجا را آلوده کنند.

وی ادامه داد: حق محیط زیست برای همه شهروندان مسلم است، این حق را حکومت‌ها نباید تعیین کنند بلکه باید توسط حکومت ها تضمین شود.

نوروزی با بیان اینکه امضای سند اقدام مشترک محیط زیستی بین شهرداری، شواری شهر و حفاظت محیط زیست به منظور تداوم حیات در شهر اصفهان در دستور کار است، افزود: با قدم های استوار برای اجرای این تفاهمنامه اقدام خواهیم کرد تا حق زیستن را برای همه شهروندان فراهم کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد این تفاهمنامه می‌تواند بابی برای تعامل و همکاری بهتر با محیط زیست باشد .

شهردار اصفهان با بیان اینکه شهرداری و شورای اسلامی شهر اصفهان در دوره پنجم در بدو کار خود اراده کرده با گام‌های استوار کانون خدمت برای مردم باشد، اضافه کرد: وحدت، یکدلی و همبستگی بین شهرداری و شورای شهر باعث موفقیت هایی شده که برخی آن را بر نمی‌تابند.

وی با بیان اینکه اجرای پروژه‌های عمرانی به گونه‌ای رخ می نماید که برخی از این کارها راضی نیستند، اضافه کرد: شاید اگر پروژه‌ها نیمه تمام بود، پل نصف جهان را نمی‌ساختیم، سالن‌ های اجلاس از مردگی به پویایی نمی رسید، وضعیت فرهنگی در شهر در راستای شور و نشاط اجتماعی حرکت نمی‌کرد، شهرسازی رونق نمی گرفت، رونق تولید در بخش مسکن اتفاق نمی افتاد، نگاه ما به شهر خورشیدی و مواردی از این دست نبود، هیچ کس از این حرف ها نمی‌زد.

شهردار اصفهان با بیان اینکه در برخی موارد غفلت و قصوری صورت می‌گیرد که برخی به خود اجازه اظهارنظرات ناخوشایند می دهند، تصریح کرد: چند روز پیش نامه ای نوشته شده بود که موجب رنجش اعضای شورای شهر شد که با برگزاری جلسات، رنجش‌ها رفع شد، از همین جا اعلام می‌کنیم که هر گز اجازه نخواهیم داد شورای شهر به عنوان پله دموکراسی، توسط کسانی در شهرداری تضعیف شود.

وحدت شورا و شهرداری را ادامه می‌دهیم

وی با بیان اینکه شورا همیشه مقدس است و باید گرامی داشته شود، افزود: اعضای فعلی شورای شهر پس از ۲۰ سال با موفقیت و کسب بیشترین رای بر کرسی نشسته‌اند،
این اعضا جز آبادی و رفاه حال شهروندان نگاه دیگری ندارند و ما نیز اهدافی جز تحقق مصوبات شورا نداشته‌ایم و نخواهیم داشت.

وی تصریح کرد: وحدت و یکپارچگی شورا و مجموعه شهرداری به گونه‌ای بوده است که موفقیت‌های بزرگی حاصل شده است و اجازه نمی‌دهیم کسی موفقیت ها را نادیده بگیرد.

نوروزی با بیان اینکه ما وحدت خود را ادامه خواهیم داد، اظهار امیداری کرد که با این  وحدت و جمع ۱۴ نفره بتوانیم شاهد اجرای پروژه‌های بزرگی در شهر باشیم.

وی ادامه داد: اعضای شورای شهر آنقدر بزرگوار هستند و آنقدر به فکر تامین حقوق شهروندان و حفظ جایگاه رفیع آن هستند  که که تاکنون به خدمت پایدار خود خللی وارد نکرده‌اند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری اصفهان

  منبع خبر

  شهرداری اصفهان

  شهرداری اصفهان

  شهرداری اصفهان یک شهرداری در شهر اصفهان می باشد

   نظرات