لزوم ورود مجدانه شورا به تجهیز سازمان آتش نشانی شهرداری اراک

لزوم ورود مجدانه شورا به تجهیز سازمان آتش نشانی شهرداری اراک

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اراک خواستار ورود مجدانه شورا به تجهیز سازمان آتش نشانی شهرداری اراک و استفاده از ظرفیت نمایندگان در صورت نیاز شد .
ایرج رضایی در صحن رسمی شورای شهر اراک در خصوص امکانات و تجهیزات اطفای حریق سازمان آتش نشانی شهرداری اراک بیان کرد: متاسفانه این سازمان با کمبود امکانات اطفا، نیروی انسانی و ست های تنفسی روبروست و شورا باید مجدانه نسبت به تامین امکانات مورد نیاز سازمان ورود کند .
وی با بیان اینکه می توان در این راستا از ظرفیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی استفاده کرد یا از وزارت کشور در این رابطه کمک گرفت، افزود: افزایش قیمت دلار باعث شد که شهرداری توان خرید نردبان ۶۸ متری جهت اطفای حریق را نداشته باشد، اگر شهرداری نردبان را با قیمت ۷ میلیارد تومانی خریداری کرده بود این نیاز رفع شده بود، امروز با رقم ۲۵ میلیارد تومان قطعا توان خرید این نردبان وجود ندارد .
رضایی تصریح کرد: زمانی که شهرداری اراک اقدام به صدور مجوز ساخت بنای ۱۷ طبقه می کند، مسلما عهده دار تامین امنیت این ساختمان های بلند مرتبه نیز هست و اگر اتفاقی رخ دهد، شورای شهر و شهرداری باید پاسخگو باشند، به همین دلیل باید نسبت به تامین این نردبان مجدانه ورود کرد .
وی افزود: سازمان آتش نشانی اراک علیرغم همه کمبودها علاوه بر اراک شهرهای اطراف را نیز پوشش می دهد. متاسفانه در این راستا شهرداری نیز تعلل کرده است، زمانی که برای خرید امکانات اطفای حریق و نردبان، ردیف بودجه لحاظ می شود باید اقدام شود که این امر تاکنون اجرایی نشده است .
رییس کمیسیون برنامه و بودجه نیز در خصوص تعیین کرایه تاکسی شهر اراک اظهار کرد: شورای شهر در اردیبهشت ماه میانگین افزایش ۲۲.۶ درصدی کرایه ها را به تصویب رساند و این مصوبه به کمیته انطباق فرمانداری جهت تایید نهایی ارجاع شد .
وی گفت: سال گذشته شهریور ماه افزایش قیمت کرایه تاکسی لحاظ شد، اما عموما رانندگان تاکسی و مسافرکش های شخصی شب عید اقدام به افزایش قیمت کرایه به صورت غیررسمی می کنند، با این حال شورا اردیبهشت ماه افزایش رسمی را به تصویب رساند و امروز نیز نظر نهایی و موافقت فرمانداری جهت اعمال این افزایش اعلام شد .
رضایی تاکید کرد: این افزایش ۲۲.۶ درصدی در واقع صورت رسمی افزایش قیمت غیررسمی شب عید توسط رانندگان است و با ابلاغ این مصوبه به شهرداری، افزایش قیمت مجددی در کرایه تاکسی صورت نخواهد گرفت .
در این جلسه محمدحسین فدایی خواستار نظام مندی قیمت کرایه آژانس های اراک شد که در حال حاضر افزایش نامتعارفی داشته است .

:
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اراک

    منبع خبر

    شهرداری اراک

    شهرداری اراک یک شهرداری در شهر اراک می باشد

      نظرات