"سامانه عیان" همانند شهر زنده ،پویا و مدام در حال به روز شدن است

"سامانه عیان" همانند شهر زنده ،پویا و مدام در حال به روز شدن است

یکی دیگر از سری جلسات صحن رسمی شورای شهر، با حضور رییس و اعضای شورا، مهندس شفیعی شهردار اراک به همراه سرپرست اداره حقوقی و امور قراردادها و سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اراک تشکیل جلسه داد.
در ابتدای جلسه دکتر فلک افلاکی رییس شورای شهر ضمن تبریک و گرامیداشت روز قلم و روز شهرداری ها و دهیاری ها اظهار داشت:۲۰ تیرماه روز جهانی جمعیت است که توجه بیشتر به کمیت و کیفت زندگی جمعیت در جهان را می طلبد، چرا که افزایش نرخ رشد جمعیت موجب تشدید کمبود منابع می شود که در ادامه سو تغذیه، کمبود آب برای انسان ها به ویژه کودکان را در پی دارد که این موضوع جنگ های طولانی مدت مابین دولت هارا ایجاد می کند، همچنین شیوع بیماری های عفونی آلودگی هوا و کاهش کیفیت زندگی از دیگر اثرات مخرب افزایش بی رویه جمعیت است که می بایست مورد توجه قرار گیرد.
وی ادامه داد: پیشاپیش میلاد باسعادت امام هشتم شیعیان را گرامی می داریم، امام رضا(ع) اسوه پایداری در دین اسلام است، ایشان در بیست سال دوره امامت خود علیرغم نابسامانی های بسیار به بهترین شکل ممکن در جامعه آن زمان نظم را برقرار و به مسلمین خدمت نمود که امیدواریم شیوه مدیریت ایشان الگوی راه ما باشد.
در ادامه مهندس شفیعی شهردار اراک، ضمن گرامیداشت ۱۴ تیرماه روز شهرداری ها و دهیاری ها و آرزوی موفقیت برای تمامی کسانی که در حوزه مدیریت شهری و خدمت به شهروندان در سراسر کشور اسلامی فعالیت می کنند، اظهار داشت: عرض تسلیت دارم در خصوص درگذشت نابهنگام همکار ارجمند مهندس شیعه ، از این اتفاق بسیار متاثر شدیم، برای ایشان علو درجات و برای خانواده ایشان سلامتی را از خداوند منان خواستار هستم.
در ادامه مهندس شفیعی در ارتباط با ایجاد پارکینگ عمومی در منطقه بافت تاریخی و مرکز شهر اراک، عنوان کرد: از آنجا که در سطح شهر به ویژه مرکز شهر مشکل فضای پارک خودرو وجود دارد و در طرح جامع شهر اراک نیز فضاهایی برای پارکینگ در نظرگرفته شده، با توجه به افزایش تورم طی سال گذشته بر اساس مبلغ بهای خدمات کسر پارکینگ ،امکان ایجاد پارکینگ تنها از این حوزه وجود ندارد،لذا جهت رفع این موضوع تدابیری اندیشیده شده که تصمیم نهایی در اسرع وقت به شورای شهر جهت دریافت مصوبه ارایه خواهد شد.
در این جلسه شهردار اراک ضمن تقدیر از اعضای شورای شهر در خصوص استقبال از سامانه شفاف سازی اطلاعات شهرداری به نام "عیان" بیان کرد: سامانه عیان همانند شهر زنده ،پویا و مدام در حال به روز شدن است.
وی افزود: در فاز نخست سامانه که اخیرا رونمایی شده مطالبی که بیشتر عمومیت دارند و ۷۰ درصد علت مراجعه شهروندان به شهرداری هستند ،قرار داده شده است.
مهندس شفیعی خاطر نشان کرد:در فازهای بعدی سامانه دیگر مصوبات شورای شهر، ضوابط آتشنشانی، تعریض معابر، تملکات و ... بارگذاری خواهد شد. در نهایت هدف در اختیار قراردادن تمام اطلاعاتی که شهردار در دسترس دارد به شهروندان است و در نتیجه مراجعه حضوری کم تر به شهرداری و ایجاد میز الکترونیک است، که هر شهروند از منزل خود بتواند تنها با یک کلیک درخواست را به شهرداری ارسال و پس از بررسی جواب را اخذ نماید.
وی سامانه عیان را در راستای شفاف سازی اطلاعات شهرداری و احقاق حقوق شهروندان معرفی کرد و افزود: مکمل این سامانه ارائه پرونده های فیزیکی به صاحبان آنهاست که با مصوبه شورای اسلامی از یک منطقه به عنوان پایلوت آغاز خواهد شد، چرا که در مجموعه تمامی پرونده ها اسکن و بایگانی شده است.
شهردار اراک با اشاره به حجم بالای اطلاعات در مجموعه شهرداری طی سال های گذشته ،گفت: بارگذاری تمامی اطلاعات در سامانه به زمان نیاز دارد و در حال اجرا است.
گفتنی است ،در این جلسه عسگری سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، بخش های مختلف سامانه عیان شهرداری اراک را تشریح کرد.


:
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اراک

    منبع خبر

    شهرداری اراک

    شهرداری اراک یک شهرداری در شهر اراک می باشد

      نظرات