پرداخت بیش از ۹ میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل زدگان گلستان

پرداخت بیش از ۹ میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل زدگان گلستان

بنا به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان، مهندس زمانی نژاد، مدیرکل بنیاد مسکن استان از پرداخت ۹ میلیارد و ۱۷۵ میلیون تومان کمک بلاعوض به سیل زدگان استان خبر داد.

ایشان ابراز داشت: سیل اواخر سال ۹۷ استان گلستان به ۱۷ هزار و ۹۰۹ واحد مسکونی خسارت زد که از این تعداد ۵ هزار و ۲۴۶ واحد شهری و ۱۲ هزار و ۶۶۳ واحد روستایی و ۱۰ هزار و ۶۵۳ واحد تعمیری و ۷ هزار و ۲۵۶ واحد احداثی هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان همچنین از معرفی ۸ هزار و ۲۴۱ متقاضی خسارت دیده به بانکهای عامل خبر داد که از این تعداد ۹۲۲ متقاضی موفق به عقد قرارداد با بانکها شده اند.

مهندس زمانی نژاد با بیان اینکه پرداخت کمکهای بلاعوض با نهایت دقت و سرعت در حال پرداخت است، از پرداخت ۹ میلیارد و ۱۷۵ میلیون تومان کمک بلاعوض به ۲ هزار و ۵۱۸ سیل زده استان خبر داد.

وی افزود: در بحث تعمیرات واحد های مسکونی کار در ۸۱۳ واحد شروع شده که تا کنون ۱۱ واحد اتمام یافته است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان گفت: بنیاد مسکن استان تا کنون ۲۵۹ واحد مسکونی را آواربرداری، ۳۵۰ واحد پی کنی، ۲۲ واحد اجرای فونداسیون، ۱۰ واحد اجرای ستون، ۵ واحد اجرای سقف و ۳ واحد به بهره برداری رسیده است.

مهندس زمانی نژاد در پایان از سیل زدگان استان خواستند تا با پیگیری مجدانه خود و استفاده از تسهیلات و کمکهای بلاعوض بنیاد نسبت به بازسازی واحد مسکونی خود اقدام کنند.

روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان


لینک اصل خبر در سایت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان

    منبع خبر

    بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان

    بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات