۲هزار واحد مسکونی جایگزین بافت‌ فرسوده در اهواز می‌شود

۲هزار واحد مسکونی جایگزین بافت‌ فرسوده در اهواز می‌شود

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی، مجید روستا روز چهارشنبه با اشاره به امضای این تفاهم نامه به منظور احداث ۸۱۱ واحد مسکونی در منطقه کوی رسالت اهواز در محل استانداری خوزستان اظهار داشت: کوی منبع آب یکی از محلات هدف برای نوسازی شهری در خوزستان است که در سنوات گذشته به دلیل بافت فرسوده این منطقه مورد توجه قرار گرفته اما تاکنون اقدامات اساسی برای حفظ سلامت شهروندان انجام نشده است .

وی افزود: با پیگیری‌های استاندار خوزستان و بازدیدهایی که توسط معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری انجام شد از یک ماه گذشته تصمیم گرفته شد تا در زمینه احداث تعداد واحد مسکونی برای جابجایی منازل پرخطر اقدامات اساسی صورت گیرد .

معاون شرکت بازآفرینی شهری ایران ادامه داد: با بررسی‌های انجام شده اولویت به ۸۱۱ واحد مسکونی که بیشتر از سایر منازل در معرض خطر هستند داده شده است .

وی بیان کرد: در ابتدا قرار بود اهالی این منازل به منطقه مهدیس منتقل شوند اما از آنجا که این منطقه فاصله زیادی با سکونت قبلی آنها داشت این اقدام صورت نگرفت و به جای آن زمینی به مساحت ۲۵ هکتار در کوی رسالت شناسایی شد و این اراضی در حال آماده سازی برای آغاز این پروژه بزرگ است .

روستا تصریح کرد: این ۸۱۱ واحد مسکونی با شیوه‌های نوین احداث‌می شوند و قرار است زمین آن را دولت تامین کند و به هر واحد ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات نوسازی مسکن با سود ۹ درصد اختصاص یابد .

وی افزود: مقرر شد همچنین ۱۰۰ میلیون ریال نیز از منابع استانی به صورت بلاعوض به این منازل تعلق گیرد و ۱۰۰ میلیون ریال نیز وزارت راه در صورتی که سازمان مدیریت از محل تبصره ۱۸ پیش بینی کند، به آنها تعلق گیرد و تفاوت قیمت تمام شده مسکن توسط مجری طرح به صورت غیر نقدی از اراضی این شهرستان کارگزاری می‌شود .

معاون شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: امید است که عملیات اجرایی این منازل ظرف ماه آینده آغاز شود و اقدامات لازم در زمینه تغییر کاربری این اراضی نیز انجام شده است .

وی گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است ظرف مدت یک سال این واحدهای مسکونی احداث شود و به مردم تحویل داده شود اما ساماندهی منطقه منبع آب اهواز به ۴ سال زمان نیاز دارد .

وی گفت: اعتبار پیش بینی شده برای احداث این ۸۱۱ واحد مسکونی یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است .

تفاهم نامه احداث ۸۱۱ واحد مسکونی در منطقه کوی رسالت اهواز با حضور جمعی از مدیران استان بین شهرداری اهواز و راه و شهرسازی در محل استانداری خوزستان امضا شد .

گفتنی است ۸۱۱ واحد مسکونی یاد شده جزو بافت فرسوده این منطقه به شمار رفته که در اولویت کار شرکت بازآفرینی شهری ایران قرار گرفته است .

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان

    اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات