تاکنون برای ۵۲۷۷ پرونده در بانک ها عقد قرارداد شده است

تاکنون برای ۵۲۷۷ پرونده در بانک ها عقد قرارداد شده است

استاندار گلستان با بیان اینکه روند معرفی پرونده آسیب دیدگان به بانک ها و روند عقد قرارداد در استان گلستان بهتر از دیگر استان های آسیب دیده از سیلاب است، اظهار کرد: تا کنون از مجموع پرونده های معرفی شده به بانک ها برای ۵۲۷۷ پرونده بازسازی و نوسازی عقد قرارداد صورت گرفته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر هادی حق شناس عصر امروز سه شنبه ۱۱ تیر در یازدهمین جلسه ستاد بازسازی و نوسازی مناطق سیلزده استان گلستان، تصریح کرد: مردم انتظاراتی دارند و در این راستا باید روند عقد قرارداد ها و بازسازی ها با سرعت بیشتری انجام شود و همه ی دستگاه ها تلاش کنند در مسیر رفع مشکلات مردم تلاش نمایند.
وی افزود: فرصت تابستان در روند بازسازی فرصت مغتنمی است و باید تلاش کنیم قبل از شروع فصل سرما روند بازسازی منازل تخریبی را به سرانجام مناسبی برسانیم.
وی یادآور شد: بر اساس مصوبه هیات دولت در مجموع برای احداث ، تعمیر و معیشت منازل آسیب دیدگان ۴۶۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات اختصاص یافته و همچنین رقم ۱۳۳ میلیارد تومان نیز بصورت بلاعوض برای احداث ، تعمیر و معیشت این خانواده ها در نظر گرفته شده است.
استاندار گلستان با بیان اینکه ممکن است برخی مردم برای اخذ پروانه مراجعه نکنند، گفت: باید فرماندار، شورای شهر و شهردار در شهرهای گمیشان و آق قلا مردم را ترغیب به احداث دوباره واحد مسکونی تخریبی شان نمایند.
دکتر حق شناس با اشاره به اینکه واحدهای آسیب دیده مددجویان بهزیستی خاطر نشان کرد: ۴۸۶ واحد احداثی و ۷۷۶ واحد تعمیری به مددجویان بهزیستی تعلق دارد و حداقل متراژ بنا را برای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد ۴۰ متر مقرر گردید تا بتوانند با کمک های مختلف سرپناهی داشته باشند.
لازم به ذکر است در این جلسه مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط گزارشی از آخرین اقدامات و فعالیت خود ارائه کردند.


لینک اصل خبر در سایت اداره کل مدیریت بحران استانداری گلستان

    منبع خبر

    اداره کل مدیریت بحران استانداری گلستان

    اداره کل مدیریت بحران استانداری گلستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات