نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: تصمیمات شورای اسلامی شهر، تلاش های شهرداری و به خصوص حضور شهردار فرصت خوبی است که نصیب این شهر شده است .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار بیرجند، کارکنان و مدیران شهرداری به مناسبت هفته شهرداری ها اظهار نمود:  مدیریت نیروی انسانی بالاترین نقش را در جامعه بشری برعهده دارد و تجربه هم ثابت کرده اگر مدیریت لازم و قوی باشد همه امور به سامان می‌رسد ولی مدیریت ضعیف امکانات را به باد می‌دهد .

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند افزود: در حال حاضر محدودیت داریم اما به معنای مانع و بن‌بست نیست بلکه با تدبیر، اخلاص و کار جهادی همه مشکلات قابل حل است .

وی گفت: اقدامات شورای اسلامی شهر و شهرداری بیرجند قابل رویت است اما در عین حال باید با گزارش آمار و ارقام اطلاع‌رسانی هم انجام شود .

امام جمعه بیرجند بیان کرد: مواردی ممکن است از روی بی‌اطلاعی یا با انگیزه‌هایی انعکاس داده شده که برای جامعه نامطلوب و با واقعیت متفاوت باشد لذا از همین رو چه در رسانه‌های مکتوب و چه در رسانه ملی باید روشنگری کرد .

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: مردم کم و بیش با گزارش‌های غیرمطمئن رو به رو هستند اما در عین حال که کارهای عمرانی گویا است باید توضیحات قابل لمس نیز ارایه شود .

وی بر تبیین نتایج درازمدت فعالیت‌ها برای مردم تاکید کرد و گفت: برای شهرداری‌ها وظایف متعددی تعریف شده و مردم از نیازهای روزمره تا کارهای چند ساله با این نهاد سرو کار دارند .

حجت الاسلام و المسلمین عبادی بیان کرد: بیش از هرچیز انگیزه‌های معنوی می‌طلبد که هر کس در هر پستی هست هیچ وقت دلسرد نشود و انجام کارها خالص و برای خدا باشد .

امام جمعه بیرجند گفت: صاحب اصلی خدا است لذا در مقام اخلاص، عبودیت و بندگی هیچ وقت نباید روی عکس العمل بشری حساب باز کرد .

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه هر کاری با قصد قربت باشد عبادت محسوب می‌شود افزود: خدمت به مردم لذت بخش است و شهرداری از جمله نهادهایی است که مردم همواره برای نیاز روزمره با آن سر و کار دارند .

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: تصمیمات شورای اسلامی شهر، تلاش های شهرداری و به خصوص حضور شهردار فرصت خوبی است که نصیب این شهر شده است .

شهردار بیرجند:

با کار شبانه‌روزی و رعایت عدالت اجتماعی فضای شهر برای همه شهروندان امیدوار کننده شده است

مهندس محمدعلی جاوید نیز در این دیدار افزود: در شرایط سخت اقتصادی که به طور طبیعی نمی‌توان انتظار کار عمرانی داشت اما شهرداری همچنان به دنبال کار جهادی است و با همین رویکرد ادامه خواهد داد .

وی گفت: در همین شرایط پروژه‌هایی از سوی شورای اسلامی شهر برای مردم رقم خورده تا شهروندان امیدوار باشند .

شهردار بیرجند ادامه داد: امسال عملیات اجرایی پارکی به مساحت ۴۰ هکتار شروع شده که چندین برابر بزرگترین پارک موجود شهر است و هزینه‌های ساخت آن هم از منابع داخلی شهرداری تامین می‌شود .

وی با بیان اینکه امسال بخشی از این پروژه به بهره‌برداری می‌رسد اظهار داشت: در محدوده مهر شهر نیز یکی از مشکلات اساسی نبود فضای سبز و تامین آب مورد نیاز آن بود که احداث پارک خطی شروع شده است .

شهردار بیرجند بیان کرد: ساخت پارک در محدوده خیابان ۹ دی مهر شهر نیز یکی از برنامه‌هایی است که بعد از ماه مبارک رمضان شروع شده و تا ۴۰ روز آینده به اتمام می‌رسد .


وی از آغاز عملیات اجرایی بازارچه خرید در محدوده احمدی روشن خبر داد و گفت: با اختصاص ۱.۵ میلیارد تومان اعتبار این پروژه امسال به بهره‌برداری می‌رسد .


جاوید آمادگی مدیریت شهری برای حل مشکلات مردم شمال بیرجند را یادآور شد و افزود: یکی از درخواست‌های شهرداری همکاری ائمه جماعات در انتقال مشکلات مردم بوده که رایزنی‌هایی انجام گرفته است .

وی به مشکل چندین ساله اراضی پادگان ۰۴ بیرجند اشاره کرد و گفت: اخیراً توافق‌های خوبی در این خصوص صورت گرفته و به این نتیجه رسیدیم که طرح تفصیلی را با تعریض حدود هفت متر از خیابان ارتش اجرا کنیم .

شهردار بیرجند با تاکید بر اینکه اجرای هر پروژه دیگری در این اراضی مستلزم تصویب کمیسیون‌های مربوطه است افزود: قرار نیست برخی به خاطر انتفاعی که از این مسئله می‌برند مسائلی را برای مردم طرح کنند که باعث ایجاد تشویش شود

وی ادامه داد: طرح فرزان نیز علیرغم اینکه سال ۸۳ کلنگ زنی شده و به نوعی برای مردم محدوده خیرآباد و موسی بن جعفر یک بن بست تلقی می‌شود، توسط شهرداری در اقدام ضربتی اجرایی شد اما عده‌ای اظهار می‌کنند که اجرای چنین طرحی ضرورتی نداشته است .

جاوید بیان کرد: برای ساخت میدان اجتماعات در شهر بیرجند نیز شهرداری و شورای شهر نگاه انتفاعی ندارد چرا که گران‌ترین املاک این محدوده را برای ساخت میدان در معرض تخریب گذاشته تا بتوان فضایی را برای تنفس شهر آماده کرد .

وی با تاکید بر اینکه برخی از تشکیلات بازخوردهای منفی از این پروژه بیان می‌کنند ادامه داد: اینها کم لطفی است و خدمات شهرداری دیده نمی‌شود .

شهرداری بیرجند ساخت چهارشنبه بازار در شمال شهر با اعتبار سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان را یادآور شد و افزود: ساخت سالن اجتماعات و فرهنگسرا نیز با حدود هفت میلیارد تومان در حال انجام است .

وی اظهار داشت: یکی از اهداف شهرداری در ساخت آیلندها ایجاد فضای سبز مناسب، استفاده بهینه از آب و صرفه جویی در رنگ آمیزی است .

جاوید ابراز امیدواری کرد؛ با کار شبانه‌روزی فضای شهر برای شهروندان امیدوار کننده شده و شهرداری با رعایت عدالت اجتماعی بتواند خدمات مطلوب به شهروندان و به خصوص قشر آسیب پذیر ارایه کند .

لینک اصل خبر در سایت شهرداری بیرجند

  منبع خبر

  شهرداری بیرجند

  شهرداری بیرجند

  شهرداری بیرجند یک شهرداری در شهر بیرجند می باشد

   نظرات