حضور اعضای شورای استان خوزستان در مسجدسلیمان به منظور بازدید از مناطق آسیب دیده از زلزله

حضور اعضای شورای استان خوزستان در مسجدسلیمان به منظور بازدید از مناطق آسیب دیده از زلزله

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مسجدسلیمان، مهندس سعید باوی رئیس شورای استان خوزستان و سید موسوی نماینده شهرستان سوسنگرد در شورای استان در بدو ورود خود به مسجدسلیمان با حضور در شورای شهر مورد استقبال آقایان احمد زمانپور رئیس شورای شهر و شورای شهرستان ، فرضعلی علیجانی ، وحید زمانی و روح الله جلیلی قرارگرفتند.

در نشستی که با محوریت بررسی وضعیت مردم مسجدسلیمان پس از زلزله اخیر و میزان خسارت های ایجاد شده در شورای شهر برگزار شد، مهندس جعفری شهنی رئیس بنیاد مسکن مسجدسلیمان و شاپور باقری رئیس جمعیت هلال احمر این شهرستان به ارائه گزارشی از وضعیت موجود ،میزان خسارت ها و نحوه امداد رسانی به زلزله زدگان پرداختند.

اعضای شورای شهر مسجدسلیمان هم با انتقاد از کم توجهی دولتمردان بویژه پایتخت نشینان به زلزله مسجدسلیمان، خواستار حضور وزرا و معاونین آنها در شهرستان و مشاهده میزان خسارات وارده به مردم شدند.

عدم ارائه خدمات مناسب به حادثه دیدگان و کمبود امکانات مورد نیاز ، گلایه به عملکرد صدا و سیما و ناکافی دانستن انعکاس زمین لرزه و پس لرزه های متعدد در رسانه ملی از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود.

رئیس شورای استان در تماس با الویری رئیس شورای عالی استانها و شهردار اسبق تهران، خواستار نگاه ویژه دولت به زلزله مسجدسلیمان شد.

زمانپور رئیس شورای شهر مسجدسلیمان هم در گفتگوی تلفنی با الویری گزارشی از حادثه زمین لرزه و اقدامات صورت گرفته را به اطلاع رئیس شورای عالی استانها رساند و خواستار توجه جدی همه دولتمردان به وضعیت نامناسب این شهرستان و ارسال خدمات و امکانات بیشتر برای یاری و کمک به شهروندان شد.

الویری هم قول داد مشکلات را به مقامات مربوطه اطلاع و تاحصول نتیجه آن را پیگیری کند.

همچنین در ارتباط تلفنی باوی رئیس شورای استان با خدادادی مدیرکل جمعیت هلال احمر خورستان، مقرر گردید؛ هفته آینده سفری به مسجدسلیمان انجام و آخرین اقدامات و نیازها و کمبودها مورد بررسی قرار گیرد.

اعضای شورای عالی استان خوزستان و اعضای شورای شهر مسجدسلیمان در ادامه با حضور در چند نقطه از شهر، از نزدیک در جریان میزان خسارات وارده به منازل و وسائل مردم قرار گرفتند.

بازدید از کمپ اسکان اضطراری هلال احمر در ورزشگاه شهید بهنام محمدی و بررسی کمبودها و نیازهای اسکان یافتگان در این کمپ بخش پایانی سفر اعضای شورای استان به شهرستان مسجدسلیمان بود.

رئیس شورای استان خوزستان ضمن ابراز همدردی با اعضای شورای شهر و مردم مسجدسلیمان، قول داد مشکلات موجود و مشاهدات خود از زلزله اخیر را به گوش مدیران استانی و کشوری برساند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مسجد سلیمان

    منبع خبر

    شهرداری مسجد سلیمان

    شهرداری مسجد سلیمان یک شهرداری در شهر مسجد سلیمان می باشد

      نظرات