شهردار یزد توسعه اجتماعی را...

شهردار یزد توسعه اجتماعی را...

شهردار یزد ارتقای سطح خدمات شهرداری را مستلزم استفاده بهینه از تمام ظرفیت‌های استان دانست و گفت: عدم آگاهی شهروندان از قوانین ساخت و ساز منشا بسیاری از مشکلات شهروندی در حوزه خدمات عمومی است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد - جمال الدین عزیزی در جریان دیدار با مهدی باصولی رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان، با بیان این که ارتقای سطح خدمات شهری مستلزم استفاده از بهینه از ظرفیت های علمی، آموزشی مختلف نظیر جهاد دانشگاهی است، اظهار کرد: عدم رعایت مقررات ساخت و ساز شهری از جمله معضلات و چالش‌های مدیریت شهری در یزد است.

شهردار یزد افزود: عدم آگاهی شهروندان از قوانین ساخت و ساز منشا بسیاری از مشکلات شهروندی در حوزه خدمات عمومی است.

عزیزی اطلاع رسانی قوانین و مقررات شهرداری را از جمله اقدامات حائز اهمیت و ضروری دانست و گفت: الکترونیکی شدن خدمات شهرداری یکی از برنامه‌ها و اولویت‌های در دستور کار شهرداری یزد در دوره جدید است.

وی در ادامه با بیان این‌که مراحل صدور پروانه ساختمانی در حال الکترونیکی شدن است، تصریح کرد: آشنایی مردم با قوانین شهرسازی و آموزش شهروندی از جمله ضرورت‌های اجرایی در راستای مدیریت شهری است که نیاز به مشارکت عمومی دارد.

شهردار یزد بیان کرد: جهاددانشگاهی از نظر انعطاف برنامه‌ها، تدوین سرفصل‌های درسی و برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف یکی از ظرفیت‌های شاخص علمی و اجرایی استان محسوب می‌شود که باید بیش از پیش از این مهم استفاده کرد.

مهدی باصولی رئیس سازمان جهان دانشگاهی استان نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت همکاری متقابل به منظور ارتقای خدمات مختلف شهرداری یزد، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی به واسطه برخورداری از ظرفیت‌های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و تجاری‌سازی می تواند نقش مهمی برای ارتقای خدمات شهرداری و دیگر نهادهای اجرایی استان ایفا کند.

وی به بیان یک سری راهکارهای همکاری متقابل با شهرداری اشاره کرد و بخشی از ظرفیت های پژوهشی و آموزشی جهاد دانشگاهی را معرفی کرد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری یزد

  منبع خبر

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد یک شهرداری در شهر یزد می باشد

   نظرات