تامین آب ۳۰۰۰ هکتار از اراضی شالیزارهای منطقه جویبار از شبکه البرز

آقای مهندس حیدر داودیان با اعلام این خبر گفت: آب زراعی روستاهای باغبان‌محله، کلاگر‌محله و اسماعیل‌کلا جویبار در سطح سه هزار هکتار با احداث ۹ کیلومتر کانال بتنی و ۶ کیلومتر کانال خاکی موقت، برای اولین بار از طریق شبکه البرز در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه آب این اراضی پس از طی مسیر ۳۴ کیلومتری از سد انحرافی گنج‌افروز وارد اراضی روستاهای مذکور می‌شود گفت: در تلاش هستیم هر بخش از شبکه آبیاری و زهکشی که امکان استفاده از آن وجود داشته باشد، آن را وارد مدار بهره‌برداری نموده تا آب مورد نیاز کشاورزان را تامین و از سرمایه گذاری انجام شده بهره بیشتری ببریم.

وی اعتبارات این پروژه در سال جاری را حدود ۱۷/۵ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: جهت تسریع در اجرای این پروژه با توجه به اعتبارات این طرح از ظرفیت دو پیمانکار در دو جبهه کاری در حال استفاده هستیم و در نظر داریم بخش دیگری از پروژه با پیمان جدید در محدوده شهرستان جویبار به طول ۲۵ کیلومتر در سال جاری به اجرا ببریم.
داودیان پیشرفت فیزیکی کل شبکه آبیاری و زهکشی البرز را حدود  ۷۴ درصد اعلام کرد و افزود: تا کنون بالغ بر ۱۹۰ میلیارد تومان برای این طرح که وسعت آن در سطح۵۲۰۰۰ هکتار و در محدوده  ۵ شهرستان بابل، بابلسر، قائمشهر، سیمرغ و جویبار است هزینه شده است.
لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای مازندران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای مازندران

    شركت آب منطقه‌ای مازندران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات