طرح بزرگ آبرسانی به جهرم فردا به بهره برداری می رسد

حمیدرضادهقانی گفت طرح آبرسانی به جهرم ازسد سلمان فارسی که در نوع خود منحصر بفرد است فردا سه شنبه ۱۸تیرماه با حضور معاون اول رییس جمهور به بهره برداری می رسد.

مدیر عامل آب منطقه ای فارس اظهارداشت تاکنون تامین آب شرب و بهداشت شهر جهرم از منابع زیر زمینی صورت می گرفت، بطوریکه  کمبود آب  از  منبع سطحی  با قابلیت اطمینان پایدار موجود درمنطقه یعنی سد سلمان فارسی است تامین می شود.

وی اشاره کردکه با کاهش وابستگی به کالاهای وارداتی و همچنین  بروز مشکلات اقتصادی پی در پی  این طرح با یاری پروردگار یکتا و حمایت مسئولین ملی و استانی به ثمرنشست.

دهقانی افزود این طرح به منظور رفع نیاز شرب و بهداشت جهرم تا افق ۱۴۲۰ به میزان ۱۰ میلیون متر مکعب در سال درنظر گرفته شده است و برای این منظور مجموعه ای کامل از یک طرح جامع و کامل آبرسانی را که شامل اجزای مختلف و  دارای ظرافت خلاقانه و منحصر بفردی می باشد بکار گیری شده است. این سامانه آبرسانی به گونه ای طراحی و ساخته شده که بتواند برای یک دوره طولانی مدت حداقل ۳۰ ساله و  شبانه روزی آب سالم را برای مردم این شهر تامین کند.

مدیرعامل آب منطقه ای فارس درباره مشخصات این طرح گفت این طرح شامل ۵۰ کیلومتر خط انتقال، ۲ ایستگاه پمپاژ آب در خشکی،  یک مجموعه تصفیه خانه متعارف، ۴ باب مخزن با ظرفیت ۱۷ هزار متر مکعب، ۳۴ کیلومتر شبکه ۲۰ کیلو ولت و پست اختصاصی فشار متوسط برق و ایستگاه آبگیر شناور که در کشور تقریباً بی همتا بوده و مجموعه ی تجهیزات مدیریت و راهبری که برای کنترل و بهره برداری این خط تعبیه شده است می باشد.

وی اشاره کرد این طرح از جمله طرح های مهم و فنی استان و کشور بوده  که امید داریم با بهره برداری آن نگرانی مردم نسبت به تامین آب پایدار، سالم و بهداشتی کاملاً برطرف شود.

دهقانی اظهارداشت تا کنون کل هزینه طرح بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان بدون لحاظ ارزش زمانی پول بوده و امیدواریم با به برداری این طرح بدست مقامات کشوری و استانی آرزوی دیرینه ی و کمبود نیاز آبی مردم شریف جهرم برآورده شود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای فارس

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای فارس

    شركت آب منطقه‌ای فارس یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات