سومین کشتی بزرگ کانتینری دنیا در بندر شهید رجایی لنگر می‌اندازد

سومین کشتی بزرگ کانتینری دنیا در بندر شهید رجایی لنگر می‌اندازد

www.BanaNews.irمعاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از پهلوگیری سومین کشتی بزرگ کانتینری دنیا در بندر شهید رجایی در اوایل هفته آینده خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ، اله مراد عفیفی پور در این باره به خبرنگاران گفت: کشتی کانتینری “MSC LAUREN” که متعلق به خط کشتیرانی مدیترانه است، ظرفیت جابجایی ۱۲ هزار و ۹۶۷ TEU کانتینر را داردت و از این بابت سومین کشتی بزرگ کانتینری دنیا محسوب می‌شود.

وی افزود: این کشتی ۳۶۶ متری دارای ۱۵٫۵ متر آبخور است که ساخت ۲۰۱۰ می باشد که از سال ۲۰۱۱ وارد عرصه حمل و نقل دریایی شده است.

عفیفی پور گفت: این کشتی اوایل هفته آینده وارد این بندر می شود و پیش بینی می شود حداکثر ظرف مدت ۴۰ ساعت عملیات تخلیه و بارگیری آن به طول بیانجامد.

وی امکان پهلودهی به بزرگترین کشتی‌های کانتینری دنیا را به عنوان مهمترین قابلیت بندر شهید رجایی عنوان کرد و افزود: این بندر جز ۳۰ بندری است که امکان پهلودهی به چنین کشتی‌هایی را دارد.

عفیفی پور با اشاره به ارتقا جایگاه جهانی بندر شهید رجایی در میان بنادر بزرگ کانتینری دنیا گفت: با برنامه‌ریزی‌های جامعی که در این بندر انجام شده، خطوط کشتیرانی مطرح دنیا راغب به فرستادن بزرگترین کشتی‌های کانتینری دنیا در این بندر است که نشان از ارتقای سطح خدمات در بندر شهید رجایی دارد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با بهره برداری از فاز دوم طرح توسعه، ظرفیت این بندر در پذیرش کشتی‌های کانتینری بزرگ افزایش یابد که این امر قطعا به افزایش جایگاه این بندر در منطقه و دنیا منجر خواهد شد.

 

 

    نظرات