اجرای خط انتقال آب به فردیس آغاز شد

اجرای خط انتقال آب به فردیس آغاز شد

اجرای بخشی از خط انتقال آب شرب به فردیس برای تکمیل خط انتقال ۱۰ هزار متری آغاز شد.

مهندس غلامرضا رضایی فرمدیرعامل شرکت آبفای شهری استان البرزدرمراسم کلنگ زنی آغاز عملیات اجرایی بخشی از این خط انتقال ،گفت: تامین آب شرب منطقه فردیس از سفره های زیرزمینی وچاههای عمیق تامین می شودکه متاسفانه بخاطر برداشت های بی رویه ونیز رشد بالای جمعیت فردیس ونیازهای آبی روز افزون سطح این سفره ها بسیار کاهش یافته وتعدادی از چاهها نیز با کاهش آبدهی مواجه شده اند بنابراین بمنظور تقویت وتعادل بخشی به شبکه آب فردیس از منابع آب مناطق بالادست فردیس وآبهای سطحی وسفره های زیرزمینی بهره برداری شده وبه فردیس منتقل خواهد شد.

وی ادامه داد: بهمین منظور نیاز به اجرای ۱۰ هزار مترلوله گذاری با قطر ۹۰۰ میلی متر است که ۵۶۰۰ متر آن قبلاً اجرا شده وهم اکنون نیز اجرای ۱۱۰۰ متر دیگر با لوله های فولادی با هزینه ۳۵ میلیارد ریال طی ۶۰ روز کاری آغاز می شود.

مدیرعامل آبفای البرز جمعیت زیرپوشش این خط انتقال را ۱۴۲ هزار نفر ومناطق زیرپوشش آن را شهرک وحدت،رزکان،منظریه،شهرک بنفشه وسرحد آباد ذکر کرد وگفت: با اتمام این خط حداقل ۳۷۰ لیتر درثانیه آب شرب به فردیس منتقل می شود که معادل کارکرد ۲۰ حلقه چاه است ،درحالیکه درحال حاضر از ۶۰ حلقه چاه درفردیس برای تامین وتوزیع آب شرب بهره برداری می شود.

مهندس رضایی فر درپایان همچنین از ساخت مخزن ۵۰۰۰ متر مکعبی درمنطقه ی شهرک قائم برای ایجاد فشار وذخیره ی مناسب برای این پروژه انتقال خبرداد که درصورت آماده شدن وواگذاری زمین از سوی منابع طبیعی به آبفا عملیات ساخت آن نیز آغاز خواهد شد.

خاطرنشان می شود دراین مراسم آقای اینانلو فرماندار شهرستان فردیس و آقای دکتر یعقوبی رئیس شورای شهر فردیس وآقای اسکندری شهردار منطقه ۱۰ نیز حضور داشتند.

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب استان البرز

  منبع خبر

  شرکت آب و فاضلاب استان البرز

  شرکت آب و فاضلاب استان البرز

  شرکت آب و فاضلاب استان البرز یک شرکت در شهر کرج می باشد

   نظرات