زلزله به ۸۳ واحد مسکونی و یک مسجد در "مسجدسلیمان" آسیب وارد کرده است

زلزله به ۸۳ واحد مسکونی و یک مسجد در "مسجدسلیمان" آسیب وارد کرده است

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان،رسول کریمی، با بیان اینکه پس از زلزله ۵/۷ دهم ریشتری چندین مورد پس‌لرزه نیز در منطقه رخ داده است، اظهار کرد: بر اساس ارزیابی های مقدماتی ساختمان های اداری دولتی شهرستان از این زلزله آسیبی ندیده اند اما برخی از واحدهای مسکونی قدیمی شهر مسجدسلیمان آسیب دیده اند و بر اساس آخرین اطلاعات ۸۳ واحد مسکونی از زلزله مسجد سلیمان آسیب دیده اند .

وی با اشاره به گزارش یک مورد ریزش کوه در منطقه گل گیر این شهرستان افزود: مسجد کوی المهدی مسجد سلیمان نیز از این زلزله آسیب دیده است و متاسفانه یکی از شهروندان در اثر ترس از زلزله دچار عارضه سکته شده است که به مرگ وی منجر شد .

کریمی اظهار کرد: بر اساس آخرین اخبار هیچکدام از محورهای ارتباطی منطقه در اثر زلزله آسیب ندیده و همه مسیرها باز است .

بافت فرسوده زنگ خطری برای شهرستان مسجدسلیمان است

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت :بافت فرسوده زنگ خطری برای شهرستان مسجدسلیمان است اگر همین زلزله نزدیک تر مسجدسلیمان بود خسارت جدی تری به بافت راه و شهرسازی وارد می‌کرد.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان، رضا رضایی در جلسه ستاد مدریت بحران شهرستان مسجدسلیمان اظهار داشت: زلزله اخیر شهرستان مسجدسلیمان به حوزه راه خسارتی وارد نکرده است ولی ۵ ساختمان اداری در شهرستان مسجدسلیمان آسیب جدی دیده اند که باید هرچه زودتر اقدامات لازمی برای مقاوم سازی این ادارات صورت گیرد زیرا ادارات آسیب دیده مسجدسلیمان برای ادامه کار ایمنی کافی را ندارد و با خطرات جانی همراه هستند .

وی افزود:ساختمان های اداری تعاونی و روستایی شهرستان مسجدسلیمان ، تامین اجتماعی شهرستان، اداره ارشاد اسلامی مسجدسلیمان ، پارک علم و فناوری و محیط زیست دچار آسیب شدند ولی ساختمان‌های اداره تعاونی روستایی شهرستان مسجدسلیمان، تامین اجتماعی و ارشاد اسلامی مسجدسلیمان به صورت جدی تخریب شدند که ارزیابی خسارت های وارد شده برای جذب اعتبارات بازسازی ادارات در حال انجام است .

رضایی عنوان کرد : بافت فرسوده زنگ خطری برای شهرستان مسجدسلیمان است اگر همین زلزله نزدیک تر مسجدسلیمان بود خسارت جدی تری به بافت راه و شهرسازی وارد می‌کرد ، ساختمان های در معرض آلودگی به نفت و گاز شرایط خوبی ندارند و آسیب پذیری این ساختمان ها جدی تر هستند بنابراین  وزارت نفت باید هرچه سریع تر تکلیف وضعیت  جابجایی مناطق آلوده به نفت را مشخص کند .

روز دوشنبه ۱۷ تیر ماه زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر در عمق ۱۷ کیلومتری زمین، حوالی مسجدسلیمان استان خوزستان را لرزاند.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان

    اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات