امیدواریم با تخصیص اعتبار مناسب، پروژه هراز شتاب بیشتری به خود...

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران آقای مهندس سبزی معاون امور آب، کشاورزی و محیط زیست سازمان برنامه و بودجه کشور پس از بازدید از مولفه‌های مختلف سد هراز ضمن اشاره به بازدید سال گذشته از این طرح گفت: اقدامات خوبی در طی یک سال گذشته در این پروژه انجام شد و امروز شاهد پیشرفت مطلوبی در این طرح هستیم که امیدواریم با رفع محدودیت‌های اعتباری شتاب بیشتری به روند اجرای پروژه ببخشیم.

ایشان با قدردانی از عوامل اجرایی این پروژه و تلاش شبانه‌روزی آنها در به سرانجام رساندن این کار بزرگ، اجرای این‌گونه پروژه‌های زیربنایی را برای بخش آب و خاک کشور مهم برشمردند و تاکید نمودند باید تلاش کنیم مشکلات مالی و اجرایی آن‌را مرتفع تا از سرمایه‌گذاری های انجام شده به نحو مطلوب بهره‌برداری شود و مشکلات مردم در این بخش به حداقل ممکن برسد.

در این بازدید ابتدا آقای مهندس حیدر داودیان معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای مازندران ضمن تشریح روند پیشرفت مولفه های سد هراز گفت: عملیات خاکریزی بدنه سد با  سرعت مناسبی در حال انجام است و جاده جایگزین آن نیز که به طول حدود ۱۱ کیلومتر می‌باشد از پیشرفت قابل قبولی برخوردار بوده و درتلاش هستیم ۴ کیلومتر اول آن‌را با هدف کاهش بار ترافیکی جاده هراز تا پایان سال در صورت تامین منابع اعتباری مورد نیاز به اتمام برسانیم، که امیدواریم منابع  آن به موقع در اختیار این پروژه قرار گیرد.
ایشان با قدردانی از همراهی مردم خوب منطقه به ویژه مالکین اراضی گفت: یکی از نیازمندی‌های این پروژه استملاک اراضی مورد نیاز است که در صورت عدم تامین اعتبار مورد نیاز این امر، موجب طولانی شدن زمان ساخت پروژه خواهد شد.
معاون طرح توسعه آب منطقه ای مازندران اعتبار مورد نیاز بخش استملاک اراضی این طرح بزرگ را ۷۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: در صورت استملاک اراضی، تامین منابع قرضه مورد نیاز طرح نیز تسهیل  و موجب سرعت بخشیدن پروژه خواهد شد.
شایان ذکر است سد هراز با قابلیت تنظیم ۶۵۰ میلیون متر مکعب قادر است ۱۴ درصد از آب سطحی استان را مهار و در اختیار یکصد هزار هکتار از اراضی شالیزاری دشت بزرگ هراز قرار دهد و آب شرب مورد نیاز جمعیت یک میلیون و چهارصد نفری پنج شهرستان پایین دست را تامین کند.
لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای مازندران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای مازندران

    شركت آب منطقه‌ای مازندران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات