تامین اعتبار مورد نیاز سد گلورد از اولویت سازمان برنامه و بودجه...

مهندس سبزی معاون آب، خاک و محیط زیست سازمان برنامه و بودجه کشور در بازدید از سد گلورد ضمن بیان این مطلب گفت: همه تلاش مان را برای تامین اعتبار مورد نیاز این سد که مراحل پایانی خود را طی می‌کند به کار خواهیم گرفت.

ایشان با اشاره به اعتبار ۱۳۰ میلیارد ریالی این طرح در سال ۹۸ گفت: در برنامه داریم این رقم را در آینده نزدیک به ۲۳۰ میلیارد ریال افزایش دهیم .

در این بازدید آقای مهندس حیدر داودیان معاون طرح و توسعه آب منطقه ای مازندران با تشریح وضعیت پیشرفت سد و شبکه گلورد گفت: خوشبختانه همزمان با اجرای سد، بخش مهمی از شبکه آبیاری و زهکشی این طرح که در فرایند اجرا از تسهیلات بانک توسعه اسلامی استفاده شد، آماده بهره‌برداری است که با تکمیل سد گلورد امکان تامین و انتقال آب برای بخش وسیعی از شبکه ۲۵ هزار هکتاری پایین دست سد فراهم خواهد شد.
داودیان با اشاره به نقش این سد در کنترل سیلاب گفت: در سیلاب اخیر(فروردین ۹۸) اگرچه جاده دسترسی روستاهای بالادست این سد مسدود و مشکلاتی را برای مردم منطقه ایجاد کرد، اما از خسارات سنگین به مناطق مسکونی و اراضی کشاورزی پایین دست جلوگیری نمود.
معاون طرح توسعه آب منطقه‌ای مازندران احداث و تکمیل پل اصلی واقع در دریاچه سد را از اولویت‌های این شرکت در تکمیل این پروژه برشمرد و گفت: به دلیل قطع راه ارتباطی با محدودیت آب‌گیری مواجه هستیم که در شرایط موجود فقط امکان آب‌گیری حدود ۷ میلیون متر مکعب وجود داشته، لذا با وقوع هر سیلاب، پل آب‌نمای ارتباطی روستاییان به زیر آب رفته و این شرکت جهت رفع مشکلات مردم منطقه و همچنین افزایش تراز آب‌گیری ،پل موقت جدید را احداث نموده که قبل از هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید. و احداث این پل موقت امکان آب‌گیری سد را از تراز ۶۷۲ به تراز ۶۸۳ برای ما فراهم خواهد نمود و امکان ذخیره سازی آب از ۷ میلیون به حدود ۱۲ میلیون فراهم خواهد شد که این مقدار آب در ماه‌های گرم سال برای کشاورزان نکا و بهشهر بسیار حائز اهمیت خواهد بود.
داودیان در پایان پیشرفت سد گلورد را ۸۳درصد اعلام کرد و گفت: برای تکمیل سد و احداث پل ارتباطی رقمی حدود ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که امیدواریم طی سال ۹۸ و ۹۹ در اختیار این شرکت قرار گیرد.
لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای مازندران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای مازندران

    شركت آب منطقه‌ای مازندران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات