رشد نگران کننده حدود ۶ درصدی مصرف برق در خوزستان

رشد نگران کننده حدود ۶ درصدی مصرف برق در خوزستان

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: مصرف برق در ۲۴ ساعت گذشته با رشد ۵.۹ درصدی در مدار هشت هزار مگاواتی قرار گرفته و لازم است مشترکین با مدیریت مصرف بار شبکه را کاهش دهند.
به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان، محمود دشت بزرگ اظهار داشت: در ساعت ۱۶:۳۸ روز گذشته اوج مصرف برق هشت هزار و ۱۴ مگاوات بوده که نسبت به هفت هزار و ۵۶۹ مگاوات مشابه مصرف در سال قبل ۵.۹ درصد رشد داشته است.
وی تصریح کرد: با مصرف هشت هزار و ۱۴ مگاوات روز یکشنبه برای هفتمین بار از پیک هفت هزار و ۹۱۷ مگاوات سال گذشته عبور کرده ایم.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان افزود: پیش بینی های هواشناسی حکایت از ماندگاری دماهای ۴۹ درجه و بالاتر از آن همراه با افزایش پدیده رطوبت و شرجی تا آخر هفته در استان دارد و برای حفظ سلامت شبکه در این دمای هوا لازم است که مشترکین در ساعت های اوج مصرف ( ساعت ۱۳ تا ۱۷ و ۲۰ تا ۲۳) از وسایل غیر ضروروی و پر مصرف، استفاده نکنند.
دشت بزرگ عنوان کرد: وقتی برای چند روز متوالی دما و مصرف برق افزایشی باشد ممکن است این شدت از فشار به تجهیزات برق آسیبی برساند و خاموشی ناخواسته ای در شبکه رخ دهد.
وی بیان کرد: برای حفظ آسایش خود و دیگران در این گرمای بی سابقه، مشترکین با احساس مسئولیت و کاهش مصرف، پایداری شبکه را تضمین کنند.
تمام/

لینک اصل خبر در سایت شرکت برق منطقه ای خوزستان

  منبع خبر

  شرکت برق منطقه ای خوزستان

  شرکت برق منطقه ای خوزستان

  شرکت برق منطقه ای خوزستان یک شرکت در شهر اهواز می باشد

   نظرات