توسعه گردشگری شهری دستور کار جدی شهرداری گرگان

توسعه گردشگری شهری دستور کار جدی شهرداری گرگان

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط عمومی شهرداری گرگان، عبدالرضا دادبود صبح امروز در دیدار سفیر اتریش در ایران، اظهار کرد: جاذبه های گردشگری و  طبیعی گرگان مورد توجه بسیاری از گردشگران و علاقمند به طبیعت‌گردی در ایران و خارج از کشور است.

وی ادامه داد: با توجه به این ظرفیت‌ها، شهرداری گرگان توسعه گردشگری شهری را در دستور کار خود قرار داده و در همین راستا توسعه روابط بین‌الملل هم به صورت جدی در دستور کار شهرداری گرگان قرار دارد.

شهردار گرگان تصریح کرد: شهرداری گرگان در حال حاضر با شهر گوانگجو چین و اکتائو در قزاقستان تفاهمنامه همکاری دارد و با شهرهایی در ترکیه، اسپانیا و پرتقال هم مذاکراتی برای توسعه روابط بین‌المللی شهری انجام داده‌ایم.

دادبود بیان کرد: در این روابط بین‌المللی در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و گردشگری باب فعالیت‌های مختلف را باز کرده‌ایم و در صورت تمایل آمادگی برقراری زمینه مناسبات فرهنگی، اقتصادی، گردشگری و آموزشی را با یکی از شهرهای اتریش داریم.

وی گفت: یکی از مهمترین موضوعاتی که در دنیای امروز باید به آن توجه کرد، موضوع توسعه گردشگری است و در این راستا شهرداری گرگان پروژه‌های مختلفی را طراحی کرده که بخشی از آن اجرا شده و بخشی از آن هم در حال اجرا است.

فرماندار گرگان نیز در این نشست ضمن تقدیر از تلاش‌های شهرداری گرگان برای توسعه همه جانبه شهر، گفت: شهر گرگان از سبقه تاریخی بالایی در منطقه شمال کشور برخوردار است.

محمد حمیدی گفت: یکی از موضوعاتی که کمتر در جذابیت‌های شهر گرگان به آن پرداخت شده، رتبه نخست شهرداری گرگان در میزان شادی و برگزاری مراسم‌های شاد در کشور است.

وی اضافه کرد: قدمت تاریخی و آثار باستانی موجود در گرگان و شاد بودن مردم این شهر باعث می‌شود ما حضور گردشگران زیادی را در گرگان داشته باشیم و از سوی دیگر این پتانسیل‌ها، توجیه سرمایه‌گذاری در شهر به ویژه در حوزه گردشگری را  افزایش می‌دهد.

توسعه گردشگری شهری دستور کار جدی شهرداری گرگان

لینک اصل خبر در سایت شهرداری گرگان

  منبع خبر

  شهرداری گرگان

  شهرداری گرگان

  شهرداری گرگان یک سازمان دولتی و شهرداری در شهر گرگان می باشد

   نظرات