سد عمارت کشاورزی منطقه را متحول خواهد کرد

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل در مورد پروژه‌های اجرایی در مشگین‌شهر بیان کرد: در شهرستان مشگین‌شهر سد سبلان به عنوان بزرگترین سد موجود استان از سال‌های قبل مورد بهره‌برداری قرار گرفته به طوری که شبکه پایاب این سد در حال اجراست که هر سال با تامین اعتبار شاهد تکمیل آن هستیم.

سلیمان‌زاده در مورد آبرسانی به مشگین‌شهر نیز بیان کرد: از محل این سد آبرسانی به مشگین‌شهر در حال اجراست و در کنار آن سد احمدبیگلو آماده افتتاح است که با اهداف شرب و صنعت و تامین بخشی از نیاز کشاورزان از محل صندوق توسعه ملی عملیاتی شده است.

وی حجم این سد را 27 میلیون مترمکعب و تنظیمی آن را 19 میلیون مترمکعب اعلام کرد و گفت: به موازات سد شبکه احمدبیگلو نیز با کیفیت عالی اجرا شده و قرار است در سفر رئیس جمهور هم سد و هم شبکه آن به بهره‌برداری برسد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل به پروژه‌های آبی شهرستان گرمی نیز اشاره کرد و افزود: بزرگترین پروژه اجرایی استان سد عمارت است که با ظرفیت 282 میلیون مترمکعب و تنظیمی 118 میلیون مترمکعب از محل صندوق توسعه ملی در حال اجراست.

سیلمان‌زاده ادامه داد: با احداث این سد و با تلاش جهاد کشاورزی شبکه آبیاری و زهکشی برای بهره‌مندی 4 هزار و 700 هکتار از ارضی پائین دست اجرا خواهد شد که قطعا با تکمیل این سد حقابه زیست محیطی و تغذیه روان‌آب‌ها را در منطقه به همراه توسعه کشت گلخانه‌ای شاهد خواهیم بود.

وی در مورد سد تازه‌کند نیز اظهار کرد: این سد که با هدف تامین آب شرب روستاهای گرمی اجرایی می‌شود با کیفیت عالی به انجام رسیده و این سد نیز در سفر رئیس جمهور افتتاح خواهد شد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات