انتشار فراخوان برای جذب سرمایه‌گذار در احداث شبکه سد گیوی

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل به پروژه‌های حوزه آب در جنوب استان اشاره کرد و گفت: ما با هدف تامین آب شرب و صنعت خلخال سد بفراجرد را در بالادست خلخال در حال اجرا داریم که این پروژه‌ آماده افتتاح است.

اصغر سلیمان‌زاده کیفیت اجرای این سد را مطلوب و عالی خواند و اضافه کرد: در کنار تکمیل سد بفراجرد طرح آبرسانی به خلخال به طول 11 کیلومتر و با پیش‌بینی دو مخزن ذخیره در دست اقدام است که تا آخر امسال این پروژه نیز تکمیل خواهد شد.

وی در مورد احداث تصفیه‌خانه آب شرب خلخال نیز بیان کرد: این پروژه توسط بخش خصوصی در حال اجراست تا به شکل یک پکیج کامل آب شرب خلخال و روستاهای اطراف به صورت میان مدت و درازمدت تامین شود.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: در کنار این سد و تصفیه‌خانه برخی طرح‌های کوچک نیز در حال مطالعه است که نمونه آن سد مجره، نیاخرم و هشجین است که مطالعات آن نیز در مرحله تکمیل بوده و امیدواریم در پیوست قانون بودجه لحاظ شود.

سلیمان‌زاده در مورد سد گیوی و احداث شبکه آن نیز تصریح کرد: ما مجوز ماده 56 یعنی فاینانس داخلی را برای احداث این شبکه دریافت کردیم و قرار است در قالب یک فراخوان با همکاری بخش خصوصی این شبکه اجرایی و عملیاتی شود.

وی ادامه داد: برای تامین بخش صنعت در خلخال و گیوی 15 میلیون مترمکعب از حوزه قزل اوزن تخصیص گرفتیم که امیدواریم با این تخصیص مشکلی در تامین آب بخش صنعت جنوب استان نداشته باشیم.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات