مشوق برای پرداخت قبض گاز

مشوق برای پرداخت قبض گاز

www.BanaNews.irدر حالی شرکت ملی گاز این موضوع را که بسیاری از مشترکان پول قبوض گاز خود را پرداخت نکرده‌اند، انکار می‌کرد، حالا درصدد تنظیم طرحی است که مشترکان خوش حساب گاز خانگی را تشویق کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) همزمان با ورود به ششمین ماه آغاز اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، طرح تشویق مشترکان خوش حساب گاز طبیعی مشترکان خانگی برای تصویب نهایی روی میز رییس کابینه دولت قرار گرفته است.

هفته گذشته شرکت ملی گاز ایران به منظور تشویق مشترکان خوش حساب گاز طبیعی، یک بسته پیشنهادی برای تعیین تکلیف و تصویب نهایی به ستاد هدفمندی یارانه‌ها ارسال کرده است.

پیش‌بینی می‌شود در صورت تصویب این بسته پیشنهادی، آن دسته از مشترکان گاز خانگی که در پرداخت قبوض گاز طبیعی تاخیری نداشته و به اصطلاح خوش حساب هستند به صورت نقدی و غیر نقدی مورد تشویق دولت قرار بگیرند.

مطابق با آمارهای رسمی شرکت ملی گاز ایران در آخرین دوره صدور صورت حساب، نزدیک به ۹۰ درصد مشترکان خانگی قبوض گاز خود را در مهلت قانونی تعیین شده پرداخت کرده‌اند.

به گزارش بنانیوز به نقل از مهر، یک مقام مسوول در شرکت ملی گاز با تاکید بر اینکه در صورت تصویب این بسته پیشنهادی امکان ارائه تخفیف به مشترکان گاز خانگی فراهم می‌شود، تاکید کرد:«به جز تخفیف قیمتی یک سری جوایز نقدی و غیر نقدی هم برای مشترکان خوش حساب گاز خانگی پیش‌بینی شده است.»

این در حالی است که پیش‌تر اعلام شده بود: اگر گازبهای مشترکان خانگی در مهلت قانونی پرداخت نشود یک اخطاریه برای آنها صادر می‌شود و در صورت عدم توجه در نوبت اول ۲۴ ساعت و در نوبت دوم، گاز مشترکان ۴۸ ساعت به طور موقت قطع می‌شود.

 

 

    نظرات