ستاد بازآفرینی محرک توسعه است/ تسهیلات 9 درصدی نوسازی بافت فرسوده

ستاد بازآفرینی محرک توسعه است/ تسهیلات 9 درصدی نوسازی بافت فرسوده

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، حسن صبوری در سومین جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان، ضمن تقدیر از اقدامات شایسته بنیاد مسکن در بافت های فرسوده و ناکارآمد، اظهار داشت: برای نوسازی، ساماندهی و بهسازی بافت های ناکارآمد نیاز به هم افزایی و مشارکت همه دستگاه های زیربنایی و خدمات رسان است.

وی افزود: شهرداری، دستگاه های زیربنایی مانند آبفا، برق، گاز و ...به همراه سایر دستگاه های عضو ستاد می بایست به صورت مجدانه در نوسازی بافت های ناکارآمد تلاش نمایند.

تسهیلات 9 درصدی برای نوسازی بافت فرسوده

صبوری از نقش موثر تسهیلات بانکی به عنوان محرک نوسازی بافت گفت و ادامه داد: تفاهم نامه ای مابین شرکت بازافرینی شهری کشور و بانک مسکن به امضا رسیده است که بر اساس آن، برای دریافت تسهیلات نوسازی بافت با نرخ سود 9 درصد تفاهم و توافق شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم ابراز داشت: از حدود 400 سهمیه اختصاصی برای دریافت تسهیلات بانکی 9 درصد تنها 80 مورد جذب شده است.

وی تاکید کرد: با برنامه ریزی صحیح، آگاهی بخشی، اطلاع رسانی و استفاده از همه ظرفیت های تبلیغی می بایست در خصوص این تسهیلات به مردم آگاهی داد و از آن ها برای استفاده از آن دعوت نمود.

لزوم نوسازی ناوگان حمل و نقل استان

صبوری در بخش دیگر از سخنان خود اظهار داشت: در سامانه خرید بلیط اینترنتی از مبدأ قم تنها سفر به سه استان تعریف شده است.

وی افزود: برنامه ریزی دقیقی در خصوص سفر از مبدأ قم به عنوان یکی از مراکز مهم مذهبی و زیارتی کشور و شاهراه 17 استان به سایر استان ها انجام گیرد تا مردم بتوانند در سامانه های برخط و اینترنتی از مبدا قم به سایر استان ها نیز بلیط تهیه نمایند.

رییس شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان قم در خصوص ساماندهی میدان 72 تن و خدمات مناسب به مسافران گفت: حضور و انتظار مسافران برای خودروهای سواری و اتوبوس در این مکان جلوه خوبی ندارد و اغلب شاهد تصادفات و صدمات مالی و جانی در این منطقه هستیم که در این خصوص می بایست هر چه سریع تر برای جانمایی درست و مناسب پایانه های مسافربری در سطح شهر چاره ای اندیشید.

وی در پایان خاطر نشان کرد: برای استقبال همشهریان و هم استانی ها از ناوگان حمل و نقل عمومی استان، نوسازی ناوگان و استفاده از شرکت های به نام و متخصص حوزه حمل و نقل در دستور کار قرار گیرد.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان قم

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان قم

    اداره کل راه و شهرسازی استان قم یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات