صنایع به تهران برمی‌گردند

صنایع به تهران برمی‌گردند

www.BanaNews.irسیاست قدیمی دولت مبنی بر خروج صنایع از شهر تهران و استقرار آنها در خارج از شعاع ۱۲۰ کیلومتری، ظاهرا به موجب طرحی که در شهرداری در دست بررسی است قرار است خاتمه پیدا کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مدیر کل شهرسازی و طرح‌های شهری معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران از بررسی طرح موضعی ساماندهی پهنه‌های صنعتی خبر داده و گفته است: هدف از بررسی این طرح اجرای سیاست یکپارچه برای این پهنه‌ها با توجه به خصوصیات هر منطقه است تا بتوان به طور مناسب آن را ساماندهی کرد.

به گزارش بنانیوز ، مجید پاکساز در گفت‌و‌گو با تهران‌سما (سایت شهرداری تهران) با اشاره به بررسی طرح ساماندهی یکپارچه ۴ پهنه صنعتی در شهر تهران گفت: ساماندهی پهنه‌های صنعتی شهر تهران در چهار پهنه از طرح‌های موضعی است که در دست بررسی است. وی افزود : با توجه به اینکه این چهار پهنه صنعتی به طور مشابه در سطح تهران وجود دارد و با هدف اینکه با سیاست یکپارچه و با توجه به خصوصیات هر منطقه بتوان این پهنه‌ها را ساماندهی کرد، این طرح بررسی می‌شود. وی با تاکید بر اهمیت ساماندهی پهنه‌های صنعتی پاک و فعال در کنار سایر مجموعه‌های شهری اظهار کرد: آنچه که هم‌اکنون به عنوان یک مساله مهم مورد توجه قرار گرفته این است که بر خلاف گذشته که همه بر خروج پهنه‌های صنعتی از شهر تهران اصرار داشتند، در حال حاضر به وجود این پهنه‌ها در کنار مکان‌های سکونتگاهی تاکید شده است؛ مشروط بر اینکه این اماکن مزاحمتی برای بافت مسکونی نداشته و به صورت پاک در کنار سایر مجموعه‌های شهری فعالیت داشته باشد.

 

 

    نظرات