60 درصد از عملیات اجرایی قطعه اول جاده جایگزین سد هراز به اتمام...

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران آقای مهندس مهدی رازجویان معاون امور عمرانی استانداری مازندران در بازدید از سد و جاده جایگزین هراز گفت: تا کنون تونل قطعه اول جاده جایگزین بازگشایی و پل قوسی آن در دست ساخت است که تا پایان آذر ماه به اتمام خواهد رسید.

وی افزود: به جهت مشکلات ترافیکی همه تلاش آب منطقه ای مازندران این است که بتوانند تا قبل از بهمن ماه سالجاری قطعه اول جاده جایگزین سد به طول 4 کیلومتر به بهره برداری برسد.

رازجویان گفت:با نشست مشترکی که با اداره راه و شهرسازی استان و آب منطقه ای داشتیم تاکید شد که سطح ایمنی تونل و جاده جایگزین ارتقا و استانداردهای مورد نظر وزارت راه و شهرسازی رعایت شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران با ابراز رضایت از روند ساخت سد هراز گفت:هم اکنون40 درصد عملیات اجرایی این سد انجام شد اما مشکلاتی جهت تامین منابع اعتباری مورد نیاز داریم که امیدواریم با تلاش هایی که صورت میگیرد بتوانیم از منابع مختلف اعتبارات مورد نیاز آن را تامین کنیم.
ایشان با اشاره به اینکه اقدامات مهم این سد از جمله اجرای تونل های انحراف، دسترسی و سرریز، همچنین احداث فرازبند انجام شده و از سال گذشته عملیات خاک ریزی بدنه آن شروع گردید گفت: اگر منابع اعتباری مورد نیاز این سد تامین شود کمتر از مدت 3 سال عملیات اجرایی آن به اتمام خواهد رسید.
رازجویان با اشاره به حجم ذخیره آب سد هراز گفت: با احداث این سد 14 درصد از آب سطحی این استان مهار و 100 هکتار از اراضی کشاورزی استان تامین آب خواهد شد و آب شرب 14 شهر و 500 روستا با جمعیت حدود یک میلیون و دویست هزار نفر تامین می گردد.
شایان ذکر است سد هراز در 20 کیلومتری جنوب شهر آمل بر روی رودخانه هراز به ارتفاع 150 متر در دست اجرا است که هم اکنون 40 درصد عملیات اجرایی آن انجام شد.
لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای مازندران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای مازندران

    شركت آب منطقه‌ای مازندران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات