شناسنامه مناطق گردشگری آبی استان تهیه شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان اظهار کرد: شناسنامه مناطق تفریحی، توریستی و گردشگری آبی استان همدان تهیه و تدوین شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان همدان، مهندس منصور ستوده در جلسه گردشگری که با حضور مهندس مالمیر برگزارشد، گفت: بر اساس دستور رئیس جمهوری چندی پیش تفاهمنامه‌ای بین وزارت نیرو و وزارت تازه تاسیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به امضا رسید که براساس آن اجازه داده شده گردشگران با رعایت کامل قوانین و مقررات زیست محیطی در تاسیسات و منابع آبی کشورمان به گردشگری بپردازند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان افزود: با ابلاغ این آئین نامه باید تا پایان امسال گام‌های مهم و بلندی در این بخش برداشته شود.

وی تصریح کرد: گردشگری در همه منابع آبی از سدها گرفته تا تالاب ها، آب‌بندها و آبخوان‌ها با این تفاهمنامه ممکن شده است که با رعایت کامل ضوابط و مقررات زیست محیطی انجام خواهد شد که باید به صورت یک طرح مدون تهیه شود و در کارگروه اشتغال مطرح شود.

وی اظهار کرد: در زمینه ساخت و ساز در این تاسیسات به هیچ عنوان زمینی فروخته نخواهد شد و فقط به عنوان بهره برداری زمین با نظارت کامل این وزارتخانه و وزارت نیرو به متقاضیان اجاره داده می شود و آنها مجازند از سازه های سبک که منطبق با شرایط زیست محیطی هستند در کنار منابع آبی استفاده کنند تا آسیبی متوجه این منابع نشود.

ستوده از ضرورت نقشه جی آی اس تحت عنوان گردشگری آبی خبرداد و افزود: سامانه ای در راستای پتانسیل گردشگری آبی همراه با بانک اطلاعاتی این مناطق باید تهیه شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان با بیان اینکه لیستی از طرح های نمونه گردشگری تهیه و در کارگروه اشتغال مصوب شود، خاطرنشان کرد: به همین منظور باید نسبت به حمایت از بخش خصوصی و دعوت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در این حوزه اقدام کرد.

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان همدان

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای همدان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای همدان

    شركت آب منطقه‌ای همدان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات