خروجی سد زاینده رود کاهش یافت

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با بیان اینکه مخزن سد زاینده رود به ۴54 میلیون مترمکعب رسید، گفت: خروجی سد از روز گذشته دوازدهم مهرماه کاهش یافته اما بسته نشده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان مهندس حسن ساسانی با اشاره به پایان دوره آبیاری  کشت تابستانه در استان، افزود : حجم آب خروجی از سد زاینده‌رود روند کاهشی و بر اساس مصارف شرب و صنعت تنظیم خواهد شد . وی افزود: توزیع آب کشاورزی در شبکه شرق مطابق برنامه خواهد بود.

ساسانی با تأکید بر به تأمین حقابه تالاب گاوخونی اظهار کرد: خروجی سد رودشتین از روز چهارشنبه دهم مهرماه حدود پنج مترمکعب بر ثانیه به سمت تالاب گاوخونی افزایش پیدا کرده است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به اینکه سد رودشتین آخرین بند در شرق اصفهان است ،  افزود: تا زمانی که آب در رودخانه زاینده رود است این آب به سمت تالاب گاوخونی حرکت خواهد کرد.

ساسانی بیان داشت: فاصله سد رودشتین تا تالاب گاوخونی حدود  ۱۳۰ کیلومتر است و از آنجا که مسیر طولانی است و مدت ها خشک بوده است نمی توان نظری درباره میزان رسیدن آب به تالاب گاوخونی داد.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خاطر نشان کرد :  ورودی آب به سد زاینده رود  ۱۸ مترمکعب بر ثانیه و خروجی از آن  32 مترمعکب بر ثانیه است.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اصفهان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اصفهان

    شركت آب منطقه‌ای اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات