طرح جامع اقدام ملي مسكن، فرصتي مناسب براي ورود به صنعتي سازي ساختمان است

طرح جامع اقدام ملي مسكن، فرصتي مناسب براي ورود به صنعتي سازي ساختمان است

معاون مسكن وبازآفريني شهري استان اصفهان در نشست خبري بيست و دومين نمايشگاه صنعت ساختمان ؛
طرح جامع اقدام ملي مسكن، فرصتي مناسب براي ورود به صنعتي سازي ساختمان است
يكي از مقوله هايي كه در جهان و در بخش ساختمان سازي بسيار حائز اهميت است بحث بهينه سازي مصرف انرژي است كه با ورود به صنعتي سازي اين مهم اجرايي مي گردد.
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رساني راه وشهرسازي استان اصفهان، ايمان طاهر معاون مسكن وبازآفريني شهري اين اداره كل با حضور در نشست خبري بيست و دومين نمايشگاه بين المللي جامع صنعت ساختمان كه با حضور جمعي از صاحب نظران اين صنعت و اصحاب رسانه در محل ساختمان شركت نمايشگاههاي بين المللي اصفهان برگزار شد گفت: در صنعتي سازي ساختمان دچار عقب افتادگي هستيم.
طاهر در ابتدا وجود منابع مالي، نيروي انساني، ماشين آلات و مصالح ساختماني را به عنوان چهار عنصر مهم در ساختمان سازي عنوان كرد و گفت: بايد سالانه 10 درصد به ساخت و سازهاي صنعتي اضافه شود كه متاسفانه اين كار انجام نشده و هنوز در كشور در نسل سوم صنعت ساختمان باقي مانده و سيستم سنتي سازي را ادامه مي دهيم.
وي اظهار داشت: يكي از مقوله هايي كه در جهان و در بخش ساختمان سازي بسيار حائز اهميت است بحث بهينه سازي مصرف انرژي است كه اين انرژي صرفا در ساختمان نيست بلكه در توليد مصالح ساختماني است و اتلاف مصالح ساختماني به روش سنتي سازي بسيار زياد و هنوز قدرت بازيافت مصالح وجود ندارد و حال آنكه با ورود به صنعتي سازي بخش مهمي از اين موارد برطرف مي گردد.
تنها توليد مصالح نوين براي توليد ساختمان به روش صنعتي سازي كمك نمي كند بلكه سيستم و روش توليد نيز بايد تغيير كند تا بتوانيم شاهد ساخت يك ساختمان نوين با مصرف انرژي بسيار پائين باشيم.
وي با توجه به لزوم كنار گذاشتن سنتي سازي در كشور طي سه، چهار سال آينده بيان داشت: طرح جديد وزارت راه وشهرسازي با عنوان طرح اقدام ملي ساخت مسكن كه در آن 400 هزار واحد مسكوني در سطح كشور احداث مي گردد فرصت مناسبي است براي ورود به صنعتي سازي تا توليد كنندگان به سمت روش نوين ساختمان و صنعت ساختمان پيش روند .
طاهر در پايان به تعداد واحدهاي در برنامه طرح اقدام ملي توليد مسكن در سطح استان اصفهان اشاره داشت و گفت: احداث 70 هزار واحد مسكوني در سطح استان اصفهان در برنامه طرح جامع اقدام ملي وجود دارد كه 40 هزار واحد آن در سه شهر جديد استان و مابقي در ديگر شهرهاي استان احداث خواهد شد و اين توليد انبوه مسكن مي تواند نقش مهمي در صنعتي سازي داشته باشد.
گفتني است نمايشگاه جامع صنعت ساختمان با حضور ۱۳۵ شركت از ۱۰ استان كشور از ۱۸ تا ۲۱ مهرماه ۱۳۹۸ از ساعت ۱۶ تا ۲۲ در محل نمايشگاه بين المللي اصفهان برگزار خواهد شد

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

    اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات