اقدامات شهرداری منطقه یک برای دفع آب‌های سطحی در زمان بارندگی

اقدامات شهرداری منطقه یک برای دفع آب‌های سطحی در زمان بارندگی

شهردار منطقه یک شهر کرمان گفت: شهرداری منطقه یک در راستای رفع معضلات احتمالی در زمان بارندگی اقداماتی را در دستور کار قرار داده و عملیاتی کرده است.

  • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید eghdamatdafabsathimantagh1.jpg

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، خیاط‌زاده با اشاره به پیگیری پروژه دفع آب‌های سطحی در زمان بارندگی، از حفاری و لوله‌گذاری برای رفع آبگرفتگی و انتقال آب‌های سطحی بلوار شهدای خانوک خبر داد.

وی افزود: با توجه به اینکه حجم زیادی از آبهای سطحی از سمت خیابان میرزا رضا، میدان شهدا، خیابان فتح آبادان، فیروزآباد و ابوحامد به سمت کانال دفع آبهای سطحی در بلوار شهدای خانوک جاری می‌شود عملیات حفاری و لوله گذاری از محل تقاطع کارگر تا دریاچه دفع آبهای سطحی در بزرگراه امام رضا(ع) به عنوان محور کمکی دفع و انتقال آبهای سطحی در حال انجام است.

خیاط زاده تصریح کرد: احداث حوضچه جمع آوری آبهای سطحی جهت پمپاژ و انتقال از طریق لوله‌های نصب شده به دریاچه دفع آب های سطحی در بزرگراه امام رضا(ع) از دیگر اقدامات در این راستاست که با انجام و اتمام این عملیات، شاهد رفع آبگرفتگی و دفع  آب های سطحی در زمان بارندگی در تقاطع شهید باهنر و محدوده بلوار شهدای خانوک خواهیم بود.

وی با بیان اینکه پروژه فوق به طول 700 متر اجرا شده است؛ افزود: در اجرای این پروژه، از لوله‌های پلی اتیلن استفاده شده است.

شهردار منطقه یک ادامه داد: منطقه یک در راستای دفع آبهای سطحی در زمان بارندگی اقدامات دیگری همچون لایه‌روبی جوی‌ها، پاک سازی و لایه روبی کانال ها و پل های نصب شده بر روی جوی ها در ورودی معابر اصلی و فرعی، بازبینی و رفع نقص پمپ‌های تخلیه آب، حفر چاه جذبی را در دستور کار خود قرار داده است.

وی گفت: همچنین چاه‌های جذبی موجود در معابر که به دلیل عملیات‌های زیرسازی، آسفالت و سایر دلایل مسدود شده اند؛ در حال احیا هستند.

وی هدف از این اقدامات را جلوگیری از آب‌گرفتگی معابر در زمان بارندگی‌های احتمالی و سهولت در عبور و مرور شهروندان ذکر کرد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

    منبع خبر

    شهرداری کرمان

    شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

      نظرات