برای پایداری منابع آب کشور ملزم به کاهش مصرف آب هستیم

علیرغم اقدامات مثبت انجام شده و راهکار های اجرایی و اتخاذ تصمیمات کارشناسی و همچنین اجرای طرح سازگاری با کم آبی و ... ، برای پایداری منابع آب کشور و استان ضروری است آب کمتری مصرف کنیم .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، علیرضا طاهری درمراسم افتتاحیه سمینار آموزشی بازسازی لوله ها به روش بدون حفر تراشه cipp " " در محل سالن اجتماعات شرکت آب منطقه ای گفت : اقدامات خوبی در حوزه صنعت آب انجام شده، اما به نظر من اگر همه تلاش های مثبت نتیجه بدهد ، بطور صریح و شفاف  به عنوان یک کارشناس اعلام  می کنم راه حل اساسی این است که در همه بخش ها مجبور به کاهش مصرف آب هستیم اگرچه در قدیم تصور این بود که آب زیر زمینی یک منبع تمام نشدنی است .

طاهری با اشاره به طرح سازگاری با کم آبی و تصویب آن از سوی مقامات عالی وزارت  و طرح انتقال آب از دریای عمان به شرق کشور ، ضمن مهم و حیاتی خواندن طرح های مذکور، بیان کرد از طرح انتقال آب به خوبی حمایت شده و بر اساس اهداف آن کارها به خوبی و استاندارد پیش می رود و امیدواریم به زودی کلنگ عملیات اجرایی آن به زمین بخورد در این طرح حدود 2000 کیلو متر خطوط لوله انتقال داریم. وی با ذکر بخش هایی از طرح همیاران گفت در این طرح تمام کسانی که در حوزه آب تاثیر گزار و دخیل هستند در یک سیستم پویا و زیر یک سقف و بر اساس خرد جمعی درطرح حضور دارند.

قائم مقام شرکت آب منطقه ای در ابتدای سخنان خود ضمن تشکر از روابط عمومی و دفتر فنی در برگزاری اینگونه سمینار ها ، ابراز امیدواری کرد که برگزاری مستدام  کارگاه های آموزشی  باعث رشد و ارتقاء سطح دانش تخصصی کارشناسان صنعت آب کشور شود.

شایان ذکر است این در کارگاه آموزشی حدود 100 نفر از مسئولین و کارشناسان شرکت های آب و فاضلاب مشهد و استان، آب منطقه ای و پیمانکاران حضور داشتند و مهندس فرهمند از شرکت مشاوران توس آب بعنوان مدرس مطالبی را در این زمینه ارائه نمود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای خراسان رضوی

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای خراسان رضوی

    شركت آب منطقه‌ای خراسان رضوی یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات