اقدامات آبفا کردستان برای آبرسانی به روستای دوشان سنندج

شرکت آبفا کردستان اقدامات مهمی را برای تقویت آبرسانی به روستای دوشان که به آبفا واگذار گردیده، انجام داده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان، روستای دوشان در جوار شهر سنندج از جمله مناطقی است که به دلیل مشکل آب شرب و جهت تسریع در رفع آن به تازگی مسئولیت خدمات آب و فاضلاب در آنجا به شرکت آبفا کردستان واگذار گردید.

شرکت آب و فاضلاب شهری استان پس از تحویل مسئولیت در این ناحیه تلاش کرد تا نسبت به ارتقای بیش از پیش خدمات در دو حوزه تامین آب و ساماندهی فاضلاب اقدام نماید.

در حال حاضر حدود ۴۱۰۰ فقره اشتراک در این روستا وجود دارد؛ در حالی که در گذشته تنها ساعاتی از شبانه‌روز مردم این منطقه از آب شرب برخوردار بودند با اقدامات صورت گرفته پس از تحویل، این زمان بهره‌مندی به طور چشمگیری افزایش یافته است.

البته علی‌رغم تمامی این تلاش‌ها، هنوز در ساعاتی شهروندان ساکن در برخی نقاط بخصوص ناحیه موسوم شهرک دوشان با مشکل کم‌آبی که عمدتا ناشی از مصرف بالا می‌باشد، مواجه هستند که شرکت آبفا ابتدا اقدام به جیره‌بندی ساعتی آب در این نقاط نمود، اما تدبیر لازم را برای حل مشکل باقیمانده نیز اندیشید و اقدام لازم برای حل این مشکل را در برنامه قرار داد.

در همین راستا لوله‌گذاری در دو خط مجزا و با متراژهای ۲۳۰۰ و ۲۵۰ متری در دستور کار قرار گرفت که عملیات لوله‌گذاری با لوله پلی‌اتیلن ۱۱۰ به میزان ۲۳۰۰ متر در مراحل پایانی قرار دارد و پس از آن بلافاصله عملیات لوله‌گذاری با لوله ۲۰۰ به میزان ۲۵۰ متر اجرا خواهد شد.

در حال حاضر تامین آب ضلع جنوبی دوشان (با عنوان روستای قدیمی) به صورت مداوم و شبانه‌روزی در حال اجرا می‌باشد و کار آبرسانی به قسمت دیگر که با عنوان (روستای جدید) در شهرک مرسوم است به شکل جیره‌بندی در ۲ منطقه ۱۲ ساعته تقسیم‌بندی شده است.

پس از اجرای پروژه ۲۰۰ متر عملیات لوله‌گذاری، بحث جیره‌بندی آب در نقاطی که دارای جیره‌بندی هستند به صورت کامل رفع و آب تمام نقاط شهرک دوشان به صورت مداوم و شبانه‌روزی تامین خواهد شد.

از دیگر اقداماتی که در این مدت در شهرک دوشان توسط شرکت آبفا استان انجام گرفته احداث ۶ باب حوضچه، نصب یک عدد بوستر پمپ با ۸ لیتر بر ثانیه دبی خروجی، نصب کفکش سه فاز با ۴ لیتر بر ثانیه دبی خروجی و نصب ۱۱ عدد قفل کتابی و بازسازی حوضچه‌های آن بوده است.

البته لازم است شهروندان شهرک دوشان نیز از مصرف آب شرب برای مصارف غیرضرور خودداری نمایند تا همواره آب شرب کافی برای همه شهروندان ساکن در شهرک دوشان فراهم گردد.

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب استان کردستان

  منبع خبر

  شرکت آب و فاضلاب استان کردستان

  شرکت آب و فاضلاب استان کردستان

  شرکت آب و فاضلاب استان کردستان یک شرکت در شهر سنندج می باشد

   نظرات