مدیرعامل آبفا استان عنوان کرد: انجام سالیانه ۱۰۰ کیلومتر عملیات اصلاح شبکه‌های آب و فاضلاب در کردستان/از ظرفیت بخش خصوصی استفاده می‌شود

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان با بیان اینکه بخشی از تاسیسات آب و فاضلاب استان کردستان به دلیل فرسودگی، نیاز به توسعه و ایجاد ظرفیت‌های جدید نیازمند اصلاح است، افزود: بر اساس اولویت‌بندی، هر ساله ۱۰۰ کیلومتر در برنامه اصلاح، ترمیم و بازسازی شرکت آبفا قرار می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان، مهندس محمدحسین محمدی اظهار کرد: در حال حاضر هشت هزار کیلومتر تاسیسات آبفا زیرزمین قرار دارد که بخشی از این تاسیسات قدیمی و نیازمند اصلاح هستند.

مهندس محمدی خاطرنشان کرد: قدمت بالای شبکه‌های آب و فاضلاب در استان که موجب فرسوذگی می‌شود و همچنین توسعه شهرها و نیاز به ارائه خدمات گسترده‌تر، می‌طلبد که تاسیسات آبفا به طور مداوم اصلاح و توسعه گردد و در همین راستا با لحاظ کردن اولویت‌ها، سالیانه قریب به ۱۰۰ کیلومتر عملیات اصلاح و توسعه شبکه در شهرهای استان انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با تلاش مجموعه قوی و متخصص در حوزه آبفا تاکنون خدمات مستمر به مشترکان انجام گرفته است، افزود: سعی و تلاش ما خدمت‌رسانی و برقراری ارتباط مناسب با مردم است.

مدیرعامل آبفا استان کردستان در خصوص آسفالت کوچه و معابر بعد از حفاری‌هایی که توسط آبفا انجام می‌گیرد، اعلام کرد: آبفا هزینه حفاری‌های داخل شهر را به شهرداری پرداخت می‌کند تا بعد از هر حفاری آسفالت آن را انجام دهد.

مهندس محمدی با بیان اینکه داشتن منابع، شرط پیشبرد فعالیت‌های آبفا است، اضافه کرد: برخی از پروژه‌های آبفا برای واگذاری به بخش خصوصی تعریف شده‌اند که در مقاطعی از سال برای احداث تصفیه‌خانه‌های فاضلاب و برنامه‌های کاهش هدررفت آب از توان و ظرفیت بخش خصوصی استفاده می‌شود.

وی گفت: برای پروژه‌های اجرایی و کارهای بهره‌برداری در قالب پیمانکاری و سرمایه‌گذاری از بخش خصوصی استفاده خواهیم کرد.

محمدی با اشاره به اینکه آبفا آمادگی ارائه خدمات در بخش آب و فاضلاب را برای پروژه‌های مسکن مهر باقی‌مانده در استان دارد، عنوان کرد: تاکنون تاسیسات زیربنایی و انشعابات مسکن مهر به طور کامل شده و خدمات لازم را در این راستا انجام داده‌ایم

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب استان کردستان

  منبع خبر

  شرکت آب و فاضلاب استان کردستان

  شرکت آب و فاضلاب استان کردستان

  شرکت آب و فاضلاب استان کردستان یک شرکت در شهر سنندج می باشد

   نظرات