ضرورت توجه بر حفظ منافع شهروندان

ضرورت توجه بر حفظ منافع شهروندان

ضرورت توجه بر حفظ منافع شهروندان

معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد با تاکید بر رعایت انصاف در رسیدگی به پرونده ها در کمیسیون ماده 77 گفت: شهرداری برحفظ منافع مشروع شهروندان تاکید دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، رضا خواجه نائینی در حاشیه بازدید از ساختمان جدید دبیرخانه کمیسیون ماده 77 که با حضورجمعی از اعضای شورای شهر انجام شد، افزود: یکی از ملزومات رعایت عدالت در رسیدگی به امور مردم، حفظ موضع بی طرفی در بررسی پرونده ها است که کمیسیون ماده 77 در کنار رعایت بی طرفی باید شنونده حرف های شهروندان و مراجعان نیز باشد.
وی با بیان اینکه از تابستان سال 97، تاکنون تعداد 1250 فقره پرونده در کمیسیون ماده 77 مطرح و منجر به اخذ رأی شده است، اظهارکرد: رسیدگی به این تعداد پرونده که در مقایسه با 353 پرونده مشابه سال گذشته افزایش چشمگیری داشته، نشان دهنده آن است که اعضای کمیسیون با همت و تلاش پرونده های معوقه را نیزتعیین تکلیف کرده اند.
خواجه نائینی اضافه کرد: از 1250 پرونده تعداد 161 پرونده قبل از طرح در کمیسیون با مذاکره حضوری و تلفنی و پیگیری کارشناسان کمیسیون ماده77، منجر به پرداخت 224.388.637.478 ریال از سوی مؤدیان شده است.
معاون مالی پشتیبانی شهرداری مشهد ادامه داد: صدور رای قطعی درخصوص حدود 80 پرونده در کمیسیون ماده 77 نیز با ارقام سنگین مربوط به عوارض شرکت های بیمه دربازه زمانی منتهی به 30دی ماه 97 است که بسیاری از آنها از سال 85 در این کمیسیون بلاتکلیف مانده بودند و با تدبیر اعضای کمیسیون تعیین تکلیف شده اند .
وی ضمن اشاره به اینکه زمان رسیدگی به تمامی پرونده ها از زمان تصمیم گیری تا رای نهایی یک هفته است، تصریح کرد: با توجه به اینکه آرای کمیسیون، قطعی بوده و اعتبارِ امر مختومه دارد، در رویه گذشته، امکان به روزرسانی عوارض نبوده و پرداخت آن با گذشت زمان، موجب تضرر طرفین می شد اما در حال حاضر با هماهنگی و پیگیری صورت گرفته این موضوع مورد توجه قرارگرفته است.
خواجه نائینی افزود: لذا در حال حاضردر ذیل تمام آرا با قیدِ این موضوع که پرداخت نکردن عوارض ظرف سه ماه، موجب به روز رسانی عوارض خواهد شد، آرای کمیسیون، صادر و ابلاغ می شود که این اقدام مهم، به جلوگیری از تضییع حقوق طرفین امری ضروری بوده است.
گفتنی است، طبق ماده 77 قانون شهرداریها رفع هرگونه اختلاف میان مودی و شهرداری در مورد عوارض بهای خدمات از طریق کمیسیون ماده 77 رسیدگی می شود.
مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات