جلسه نود و دوم شورای اسلامی کلانشهر اهواز برگزار شد

جلسه نود و دوم شورای اسلامی کلانشهر اهواز برگزار شد

نود و دومین جلسه شورای اسلامی کلانشهر اهواز با هفت دستور کار برگزار شد.

جلسه نود و دوم شورای اسلامی کلانشهر اهواز روز سه شنبه ۱۶ مهرماه از ساعت ۱۰ صبح در محل سالن اجتماعات شورای اسلامی کلانشهر برگزار شد.
یک عضو شورای اسلامی شهر اهواز با بیان اینکه نخاله‌های ساختمانی شهر اهواز را تصرف کرده‌اند گفت: پیشتر این نخاله‌ها در مناطق حاشیه شهر بودند اما اکنون تمام شهر را بلعیده‌اند و هیچ نظارتی بر آنها نمی‌شود.
سیدمحسن موسوی زاده در نطق پیش از دستور نود و دومین نشست علنی شورای شهر اهواز با اشاره به اینکه برخی مواکب بر آیلندها دایر می شود و در فضای سبز آتش روشن می کنند، اشاره کرد: لیوان های یکبار مصرف اطراف مواکب نیز زحمت فراوانی به پارکبان ها می دهد و این لزوم حضور معاونت های فرهنگی را بیشتر می رساند.
وی درباره پروژه های تعطیل شده با ذکر اینکه شهردار اهواز رویکرد فرهنگی دارد لذا باید تمام این پروژه ها هرچه زودتر باید تحویل مردم شود،  این پروژه ها در اهواز را جاده ساحلی  از کوی ملت تا شیبان و‌پارک ربیع، زیر گذر پردیس سپنتا، پل دغاغله، زردشت، پل ولایت و مسیر ارتباطی آن به کمربندی فرودگاه، روزگذر امام شرقی  که کاملا تعطیل شده، برشمرد.
موسوی ادامه داد: محموعه ورزشی غدیر کوی علوی نیز به علت قطعی برق تعطیل است. تعطیلی دومجموعه گلستان و ساحلی بانوان هم نقص شهرداری را می رساند. پارک حجاب هم مشکلش تا کنون لاینحل مانده است.
عضو شورا در ادامه مسئله درد آور نخاله را دیگر معضل اهواز خواند و تاکید کرد: گوشه گوشه این شهر را نخاله ها بلعیدهاند، اکنون علاوه بر مناطق حاشیه، حتی در مرکز شهر هم نخاله ها حکم فرمایی می کنند و کنترلی در این باره صورت نگرفته است.
فضای سبز و طبیعت شهری بر اثر عدم مراقبت از بین رفته اند ضمن اینکه فضای سبز در بسیاری از مناطق نداریم.
وی افزود: سطل های زباله فلزی مچاله شده اند و در شان شهر نیستند، درب منهول ها ناپدید شده اند و کسی تاکنون اقدامی نکرده است.ساماندهی وانت بارها لازم است اما حذف آن ها درست نیست زیرا آنها به کم کردن مشکل اشتغال کمک کرده اند.
موسوی با بیان اینکه فروش احشام زنده را مناسب و زیبنده شهر  نیست اظهار کرد: بهداشت و سایر ارگان ها باید برای فروشنده ها مکانی را در نظر بگیرد.بازار جمعه نیز محل مناسبی ندارد و از صبح تا غروب مسیر آن دچار ترافیک سنگین می شود.
عضو شورا نبود خط کشی و علائم هشدارها را از ضعف های معاونت حمل و نقل خواند و بحث جمع آوری سگ های ولگرد گفت: بااین روش سازمان پسماند تا ده سال دیگر هم برای جمع آوری سگ ها به نتیجه ای نمی رسدو باید روش دیگری را در پیش بگیرند.
وی از نیروی انتظامی خواست به مشکل عرضه قلیان در پارک ها ورود کند و آنها را جمع آوری کنند تا مردم تفریح مناسبی را به همراه خانواده داشته باشند.
عضو شورای عالی استانها در ادامه گفت: در آینده نزدیک شاهد بارندگی خواهیم بود اما شاهد آسفالت نامناسب و ریختن اسفالت بر خاک هستیم. بعد مدتی کش و قوس های تعیین محدود اهواز کارون، اکنون نوبت رسیدگی به وضعیت مشعلی و کمک کردن به این منطقه سیده است.کیانشهر  نیز آسیب جدی در تاسیسات دارد که نیازمند توجه بسیاری است. جوی های سطحی در این مناطق آبگیر باید توسط شهرداری احداث شوند.
وی  گفت: دروازه قرآن که خواسته تمام اعضا شوراست از سمت حمیدیه و عین دو ایجاد شود و ادامه داد: لزوم بازسازی و تعمیر اتوبوس های پارک شده در سازمان اتوبوس رانی، جهت  رفع مشکل قدیمی حمل و نقل اهواز از شهردار و مسئول مربوطه انتظار می رود.
موسوی خطاب به مسئولان شهری عنوان کرد: گناه نابخشودنی، کار نکردن از جان و دل برای اهواز بعد از تقبل پست است. انتظار داریم تمام مدیران مناطق شهرداری کارجهادی را برای رفع محرومیت از سطح شهر انجام دهند.
این جلسه با دستور کار تفریغ بودجه سال ۹۶ عمران شهری و تفریغ بودجه سال ۹۶ سازمان پارک ها و فضای سبز اهواز، و بررسی بودجه سال ۹۸ سازمان بهسازی و نوسازی اهواز ،افتتاح حساب جهت سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اهواز و چند مساعدت برگزار شد.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر اهواز

    منبع خبر

    شورای شهر اهواز

    شورای شهر اهواز یک شورای شهر در شهر اهواز می باشد

      نظرات