رفع 1396فقره شكستگی خط انتقال آب شرب در روستاهای شهرستان گرگان

رفع 1396فقره شكستگی خط انتقال آب شرب در روستاهای شهرستان گرگان

رفع 1396فقره شکستگی خط انتقال آب شرب در روستاهای شهرستان گرگان

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان گرگان گفت: یک هزار و 396 فقره شکستگی خط انتقال و شبکه توزیع آب در ۶ ماه ابتدای سال جاری درسطح روستاهای گرگان رفع شد .

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان، محمد محبوبی اظهار کرد: شکستگی‌های خطوط انتقال و شبکه توزیع معمولاً به دلیل فرسودگی به وجود می‌آید که این امور تلاش دارد باهدف جلوگیری از هدر رفت و افت فشار آب شرب مجتمع‌های روستایی در کوتاه‌ترین زمان ممکن آن‌ها را مرتفع سازد.

وی افزود: در همین راستا یک هزار و 530 فقره رفع شکستگی در خطوط انتقال و شبکه‌های توزیع آب شرب روستاهای تحت پوشش شهرستان گرگان در ۶ ماهه اول سال جاری بااعتباری بالغ‌بر یک هزار و 850 میلیون ریال محقق شد که از این تعداد، یک هزار و 444 مورد مربوط به شکستگی شبکه توزیع بوده است .

محبوبی بابیان اینکه اکیپ حوادث و تعمیرات این امور به دلایل مختلف ازجمله فرسودگی، کاهش سطح دینامیکی آب چاه‌ها، استفاده بیش از ظرفیت پمپ‌ها و نقص در خطوط انتقال آب ناگزیر به تعمیر و تعویض الکتروپمپ‌­ها اقدام می‌کند، افزود: در ۶ ماهه ابتدای سال جاری 18 دستگاه الکتروپمپ شناور چاه با هزینه بالغ‌بر 2 هزار و 750 میلیون ریال در سطح روستاهای این شهرستان تعویض شد.

وی همچنین اظهار داشت  در6 ماه گذشته 14 باب مخزن زمینی و هوایی و 40 کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع شستشو شده است و 612 مورد آزمون میکروبی بر روی آب شرب روستاهای این شهرستان با هدف بررسی کیفیت آب آشامدینی انجام شده است.

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان

  منبع خبر

  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان

  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان

  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان یک شرکت می باشد

   نظرات