معاون تحقیقات و منابع انسانی شرکت توانیر خبر داد
آغاز فاز دوم تبدیل وضعیت اپراتورهای وزارت نیرو

معاون تحقیقات و منابع انسانی شرکت توانیر خبر داد آغاز فاز دوم تبدیل وضعیت اپراتورهای وزارت نیرو

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای خراسان مهندس سیدحسین سجادی در چهارمین جلسه شورای معاونین منابع انسانی شرکت‌های تابعه شرکت توانیر در مشهد با اشاره به دستور وزیر نیرو در خصوص پیگیری تبدیل وضعیت اپراتورهای قراردادهای معین صنعت برق اظهار کرد: شرکت برق منطقه‌ای خراسان به عنوان پایلوت در تبدیل وضعیت اپراتورها پیشگام بوده و مدلی جدید برای تهیه فرایند انتخاب و اجرای آزمایشی طرح طبقه‌بندی مشاغل کارگری وزارت نیرو برای اپراتورها و نگهبان‌ها ارائه نمود که در تدوین، ابلاغ و پیاده‌سازی ضوابط مورد نیاز شرکت‌های برق منطقه‌ای مورد استفاده قرار گرفت.

معاون تحقیقات و منابع انسانی شرکت توانیر با بیان اینکه روند تبدیل وضعیت اپراتورها ادامه خواهد داشت، گفت: وزیر نیرو در فاز نخست قول تبدیل وضعیت ١١٢١ نفر را داد که این کار تقریبا به طور کامل انجام شده است و بیش از ٩٩ درصد نتیجه مطلوب گرفته‌ایم. پیگیری موضوع تبدیل وضعیت اپراتورها که با عنوان مطالبات کلاه‌زردها شناخته می‌شد با سعه صدر پیش رفت و اپراتورها نیز مشارکت خوبی داشتند که در نتیجه فضای آرامی در صنعت برق ایجاد شد.

مهندس سجادی ادامه داد: در حال حاضر در کل کشور 6700 اپراتور قرارداد کار معین در صنعت برق مشغول به کار هستند که 1121 نفر از آنان تاکنون تبدیل وضعیت شده‌اند و مقام عالی وزارت نیز تاکید داشت در فاز دوم اجرای این طرح، از محل خروج نیروهای بازنشسته صنعت برق، سهمی به تبدیل وضعیت اپراتورها اختصاص خواهد یافت.

وی بیان کرد: همچنین در این نشست مساله حمایت از یکسان‌سازی حقوق کارکنان قرارداد معین با همتایان خود در صنعت برق که وزیر نیرو قول آن را داده بود نیز مورد بررسی قرار گرفت که امید است با پیگیری مجلس تامین منابع مالی این اقدام انجام شود.

مهندس سجادی با اشاره به کسب امتیاز بالای صنعت برق در جشنواره شهید رجایی اضافه کرد: کسب رتبه برتر جشنواره شهید رجایی در شاخص‌های اختصاصی نشان داد وزارت نیرو و شرکت توانیر در این حوزه موفق بوده و این مرهون تلاش‌های همکاران ما در شرکت‌های زیرمجموعه است.

معاون تحقیقات و منابع انسانی شرکت توانیر خاطر‌نشان کرد: امسال شاخص ویژه رضایتمندی مشترکین نشان داد صنعت برق توانسته‌ در خدمت‌رسانی به هم‌وطنان پیشگام باشد.

تبدیل وضعیت 60 اپراتور برق منطقه‌ای خراسان

در ادامه این نشست مهندس رضا ریاحی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان با اشاره به برگزاری چهارمین جلسه شورای معاونین منابع انسانی شرکت‌های تابعه شرکت توانیر در مشهد اظهار کرد: این جلسات به منظور تعامل بیشتر معاونت‌های منابع انسانی شرکت‌های زیرمجموعه توانیر لازم و ضروری است.

وی اضافه کرد: پیرو دستور وزیر نیرو برای اجرای طرح تبدیل وضیعت اپراتورها که مدل شرکت برق منطقه‌ای خراسان به عنوان الگو تهیه و در کل کشور مورد تایید و اجرا قرار گرفت و 60 نفر از اپراتورهای این شرکت در قالب این طرح تبدیل وضعیت شدند.

مهندس ریاحی اظهار کرد: در مدل پیشنهادی از ظرفیت نمایندگان اپراتورهای شرکت استفاده شده و با بهره‌گیری از این ظرفیت و تعامل، این مدل به نحو احسن و مطلوب برای 60 نفر پیاده‌سازی و رضایت آنان حاصل شد.

در انتهای این نشست از مدیریت و تلاش های ارزشمند دکتر محمدمهدی شاه‌بیکی معاون منابع انسانی و مهندس عباس سبزواری به عنوان نماینده جامعه اپراتوری برق خراسان و 5 نفر از مدیران و کارشناسان شرکت به خاطر تهیه فرایند انتخاب و اجرای آزمایشی طرح طبقه‌بندی مشاغل کارگری وزارت نیرو برای اپراتورها و نگهبان‌ها که در تدوین و ابلاغ ضوابط مورد نیاز به شرکت‌ها برق منطقه‌ای خراسان مورد استفاده قرار گرفته، با اهدای لوح قدردانی به عمل آمد.

/ لینک اصل خبر در سایت شرکت برق منطقه ای خراسان

منبع خبر

شرکت برق منطقه ای خراسان

شرکت برق منطقه ای خراسان

شرکت برق منطقه ای خراسان یک شرکت در شهر مشهد می باشد

    نظرات