شست‌ وشو و ضدعفونی کردن 2 هزارو 637 مخزن زباله سطح شهر از اولویت‌های سازمان است

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه گفت: 2 هزارو 637 مخزن زباله موجود در نقاط مختلف شهر ارومیه به وسیله نواحی شش گانه سازمان و توسط ۷ خودروی کارواش و یک مخزن شور شست‌ وشو می‌شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛  احد یوسفی با اشاره به  شیوه شست ‌وشوی مخازن در شهر ارومیه گفت: در سطح شهر ارومیه ۲ هزار و ۶۳۷ مخزن موجود است که در محل‌های مختلف شهری قرار گرفته است و به وسیله نواحی شش گانه سازمان و توسط ۷ خودروی کارواش و یک مخزن شور شست ‌وشو می‌شود.

وی گفت: علاوه بر شست ‌وشوی روزانه برای از بین ‌بردن بوی بد و حشرات موذی نیز هر هفته آهک ‌پاشی مخازن توسط عوامل اجرایی نواحی صورت می‌گیرد.

یوسفی تصریح کرد: علاوه بر موارد مذکور هر ماه دو بار مخازن با آب و کلر شست‌وشو می‌شود.

وی نظافت مخازن را از اولویت‌های سازمان عنوان کرد  و تصریح کرد: سازمان دارای یک خودروی مخزن‌ شور است که چندی پیش به سبب تحریم‌ها و نبود قطعه این خودرو غیرقابل استفاده شده بود که خوشبختانه اکنون تعمیر شده و قابل استفاده است و تلاش داریم که تعداد این خودروهای مخزن‌ شور را افزایش دهیم تا شست ‌وشوی مخازن درون خودرو صورت گیرد و آب و کثیفی به کوچه و خیابان سرریز نشود.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه با اشاره به اینکه مخازن ۷۰۰ لیتری موجود در سطح شهر مختص زباله‌های خانگی و تر نیستند، تاکید کرد: از شهروندان تقاضا داریم که زباله‌های خانگی خود را درون مخازن نریزند زیرا این موارد در افزایش آلودگی و شیرابه نقش به سزایی دارد که مشارکت شهروندان می‌تواند سازمان را در مدیریت این امر یاری کند.

وی بیان کرد: روزانه ۵۵۰ تن زباله با تلاش ۸۸۰ پاکبان و استفاده از ۱۴۰ دستگاه خودرو از سطح شهر ارومیه جمع‌آوری می‌شود که تامین هزینه‌های آن به همراهی شهروندان منوط است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ارومیه

  منبع خبر

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه یک شهرداری در شهر ارومیه می باشد

   نظرات