امسال ناوگان اتوبوس رانی شهر ارومیه مجهز به رمپ ویژه معلولان شد/ بهسازی اتوبوس های شهری ارومیه در راستای استقبال از ارومیه 2020

رییس سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری ارومیه گفت: روزانه 110 هزار نفر مسافر درون شهری توسط ناوگان اتوبوس رانی شهرداری ارومیه در سطح شهر جابه جا می شوند .

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛  مهدی مژدهی فر با اشاره به بهسازی و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر ارومیه، اظهار کرد: دولت شش سال است که کمک های دولتی خود به ناوگان حمل و نقل عمومی را قطع کرده است و تمام بهسازی و نوسازی اتوبوس ها از منابع  مالی خود شهرداریها  تامین می شود.

وی عنوان کرد: ناوگان حمل و نقل عمومی و به ویژه اتوبوس های شهر ارومیه با ترزیق بودجه های سالانه از سوی شهرداری ارومیه توسعه  و همچنین طی هر سال عملیات بهسازی صورت می گیرد.

مژدهی فر با اشاره به توسعه ناوگان اتوبوس رانی شهر ارومیه، بیان کرد:  طی سال 97 مقرر شده بود طی سال 97 و 98،  100 دستگاه اتوبوس جدید خریداری و به ناوگان اتوبوس رانی تزریق شود اما با توجه به  وضعیت نقدینگی و تحریم ها، تامین 100 دستگاه با تاخیر انجام شد و 14 دستگاه  جدید وارد ناوگان حمل و نقل عمومی شد و مابقی اتوبوسها نیز با تامین نقدینگی به ناوگان اتوبوس رانی  شهر ارومیه افزوده می شود.

وی با اشاره به ارومیه 2020 ارومیه شهر ایده ال برای گردشگری،  بیان کرد:  در راستای استقبال از گردشگران و فراهم سازی فضای زیبا درسطح شهر ارومیه،  ناوگان حمل و نقل عمومی سطح شهر با ایجاد طرح های نو بر روی آن و ر نگ آمیزی های زیبا نوسازی شده است .

رییس سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری ارومیه با بیان این که ناوگان اتوبوس رانی شهر ارومیه به مانند سال های گذشته بهسازی شد، بیان کرد:  از ابتدای سال جاری تاکنون 8 دستگاه اتوبوس شهری ارومیه بهسازی شده است.

وی با اشاره به بهسازی ناوگان اتوبوس رانی در سال جاری،  بیان کرد:   طی سال جاری علاوه بر بهسازی ناوگان اتوبوس رانی، یک عدد اتوبوس رمپ دار ویژه معلولان نیز در سطح شهر ارومیه ایجاد شد و در تداوم نیز ناوگان اتوبوس رانی شهر ارومیه  مجهز به رمپ ویژه معلولان می شود.

مژدهی فر با بیان اینکه از نظر بهسازی اتوبوس ها به استاندارد های جهانی نزدیک هستیم،  بیان کرد:  در تلاشیم ناوگان حمل و نقل عمومی شهر به ویژه ناوگان اتوبوس رانی را به شرایط ایده ال و مطلوب برسانیم .

وی با اشاره به رنگ های بکار گرفته شده در روند بهسازی اتوبوس های شهری، عنوان کرد:  رنگ های بکار گرفته شده با هدف ایجاد فضای زیبا در سطح شهر و ایحاد روحیه نشاط در بین شهروندان، از لحاظ رنگ شناسی کارشناسی های  فنی صورت می گیرد و این مهم هم ابتدا در کار گروه فنی بررسی می شود.

رییس سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری ارومیه خاطر نشان کرد: همچنین  طی سال گذشته 110 دستگاه اتوبوس در سطح شهر ارومیه با هدف رفاه  شهروندی در سطح شهر ارومیه باز سازی شد.

به گفته وی در حال حاضر  342 دستگاه اتوبوس در سطح شهر ارومیه در حال فعالیت است که از این تعداد   293  اتوبوس متعلق  به بخش خصوصی و مابقی ملکی است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ارومیه

  منبع خبر

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه یک شهرداری در شهر ارومیه می باشد

   نظرات