اجرای عملیات جدول‌گذاری در راستای بهبود وضعیت جمع‌آوری آبهای سطحی

توسط شهرداری منطقه دو انجام شد:

اجرای عملیات جدول‌گذاری در راستای بهبود وضعیت جمع‌آوری آبهای سطحی

شهردار منطقه دو شهر کرمان گفت: شهرداری منطقه دو کرمان برای جلوگیری از مشکلات آب گرفتگی معابر در فصل نزولات آسمانی و جاری شدن رواناب در خیابان‌ها، اقدامات موثری انجام داده است.

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، علی سعیدی گفت: رشد سریع شهرها به همراه افزایش جمعیت شهری، مشکلات زیادی را در زمینه مدیریت رواناب در هنگام بروز رخدادهای سیلابی به همراه دارد. بارندگی‌های با شدت زیاد، کاهش نفوذپذیری به دلیل توسعه مناطق شهری و همچنین وجود سیستم‌های جمع‌آوری رواناب با عمر بالا، از دلایل عمده وقوع سیلاب در مناطق شهری محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: مدیریت رواناب در مناطق شهری شامل کنترل جریان هرزآبها و اصلاح شبکه‌های زهکشی است. با کنترل سیلاب‌ها و رواناب‌ها در فصول بارندگی، می‌توان موجب کاهش خسارات ناشی از آب گرفتگی در سطح معابر و سایر تاسیسات شهری شد.

سعیدی با اشاره به اقدامات انجام شده در این راستا، از تداوم عملیات جدول‌گذاری در برخی معابر منطقه به منظور بهسازی معابر، بازسازی و اصلاح جداول فرسوده و همچنین بهبود وضعیت جمع‌آوری و مهار آبهای سطحی خبر داد.

وی با اشاره به اجرای عملیات جدول‌گذاری در بولوارهای غدیر یک، غدیر دو، غدیر سه، بولوار پارسیان، کوچه 55 بولوار جمهوری و خیابان بقیه الله، افزود: عملیات یاد شده با هدف ترمیم و ساماندهی وضعیت جداول و در راستای ساماندهی آبهای سطحی توسط معاونت حمل و نقل و امور زیربنایی منطقه انجام شد.

شهردار منطقه دو با اشاره به اتمام عملیات جدول‌گذاری رفیوژ وسط بولوار هوانیروز، بولوار امام رضا (ع) و بولوار شهید ستاری، تصریح کرد: عملیات یاد شده با هدف زیباسازی فضاهای شهری، مناسب سازی پیاده‌روها و جلب رضایت شهروندان انجام شد.

سعیدی همچنین از لایروبی 35 هزارمتر طول کانال و جوی‌های سطح منطقه خبر داد و گفت: با توجه به شروع فصل بارش‌های پاییزی، پروژه لایروبی جوی‌ها و کانال‌های سطح منطقه با هدف رفع آب گرفتگی معابر و ساماندهی آبهای سطحی ناشی از بارندگی انجام شد.

وی با بیان اینکه تاکنون لایروبی جوی و کانال‌های بولوار آزادگان، بولوار شیراز، بولوار جمهوری، بولوار هوشنگ مرادی کرمانی، بولوار هاشمی رفسنجانی، بولوار غدیر یک، غدیر دو، غدیر سه، بزرگراه شمالی و خیابان‌های لاله شمالی، زنبق، 24 آذر، شهید همتی فر و شهید علی ضیاء انجام شده است، تصریح کرد: لایروبی مابقی معابر نیز در حال انجام است.

شهردار منطقه دو با انتقاد از عدم رعایت نظافت از سوی برخی شهروندان و کسبه که به سبب تخلیه پسماند و زباله در معابر و کانال‌های آب سبب بروز مشکلات عدیده‌ای می‌شوند، خاطرنشان کرد: از شهروندان و کسبه محترم درخواست می‌شود جهت جلوگیری از بروز آبگرفتگی خیابان‌ها و بوی نامطبوع جوی‌ها، از ریختن زباله در معابر، به ویژه کانال‌های آب خودداری کرده و شهرداری را در نظافت، آبادانی و زیباسازی شهر یاری کنند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

    منبع خبر

    شهرداری کرمان

    شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

      نظرات