اخبار کوتاه شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی

*انتصاب رئیس شورای هماهنگی امور ایثارگران آذربایجان غربی

طی حکمی از سوی سید یعقوب محمد مرادی مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران، آقای اکبر مصور به عنوان رئیس شورای هماهنگی مشاوران مدیران عامل در امور ایثارگران شرکتهای صنعت آب و برق در استان آذربایجان غربی منصوب شد.

*نشست شورای حفاظت از منابع آب شهرستان بوکان

پنجمین نشست شورای حفاظت ازمنابع آب شهرستان بوکان با حضور اعضای شورا در محل فرمانداری این شهرستان تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی در این نشست مهندس خیری مدیر منابع آب شهرستان بوکان گزارشی از عملکرد این امور در طی ماههای اخیر در 3 بخش آب سطحی و زیرزمینی و رودخانه ها وارائه و همچنین در خصوص روند رسیدگی به تخلفات چاههای غیر مجاز و بهینه سازی پروانه ها و نصب کنتورهای هوشمند و جلوگیری از اضافه برداشت چاههای مجاز و همچنین وضعیت منابع آب شهرستان توضیحاتی ارائه نمودند.

وی همچنین خواستار عدم ارائه خدمات به چاه های دارای پروانه که نسبت به تمدید آن در اداره منابع آب اقدام ننموده اند توسط اداره برق شدند و همکاری پاسگاه ها در تخلفات برداشت غیر مجاز شن و ماسه در خارج از وقت اداری را خواستار شدند.

ساماندهی رودخانه سیمینه رود در محدوده شهری ، وضعیت ایستگاه پمپاژ سراب، رسیدگی به واحد های صنعتی بدون مجوز آب و نظارت بر برداشتهای شن و ماسه از دیگر موضوعات مورد بحث در این نشست بود.

*نشست شورای هماهنگی دشت مهاباد

نشست شورای هماهنگی دشت مهاباد با حضور اعضا در محل فرمانداری این شهرستان تشکیل شد

در این نشست مهندس رحمانی مدیر منابع آب مهاباد ضمن ارائه گزارش از وضعیت منابع آبی این شهرستان و عملکرد این امور در بخشهای مختلف، بر نقش ارزنده اطلاع رسانی برای حفاظت از منابع اب توسط ارباب رسانه های عمومی تاٌکید نمود.

سپس دکتر شجاعی معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه و رئیس شورای حفاظت از منابع آب شهرستان مهاباد ضمن اشاره به محدویت منابع آب وکاهش شدید ذخایر منابع آب زیرزمینی در سطح کشور و منطقه و شهرستان بر لزوم مدیریت استفاده بهینه از این منابع ارزشمند و تجدید ناپذیردر همه زمینه‌های مصرف آن بخصوص در مصارف کشاورزی با استفاده از اجرای شیوه‌های نوین آبیاری در اراضی و باغات وتغییر الگوی کشت به سمت و سوی محصولات زراعی کم آب طلب و استفاده از کنتورهای هوشمند آب و برق تاًکید نمودند.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای آذربايجان غربی

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای آذربايجان غربی

    شركت آب منطقه‌ای آذربايجان غربی یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات