ظرفیت توزیع ۵۵ میلیون لیتر آب سالم در مرزهای پنج‌گانه کشور

ظرفیت توزیع ۵۵ میلیون لیتر آب سالم در مرزهای پنج‌گانه کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، رضا اردکانیان در حاشیه بازدید از پایانه مرزی مهران با اشاره به تمهیدات صنعت آب و برق به منظور خدمات‌رسانی هر چه بیشتر به زائران اربعین حسینی، گفت: تامین روشنایی ۶۵۰ هکتار پارکینگ و ۱۲۰ کیلومتر روشنایی، احداث خط ۲۳۰ کیلوولت دهلران_مهران، نصب پنج هزار پروژکتور روشنایی و... بخشی از اقدامات شرکت‌های برق برای مراسم اربعین امسال بوده است.
وی با اشاره به استقرار هشت دستگاه آزمایشگاه سیار میکروبی و شیمیایی در مرزهای کشور، ادامه داد: با توجه به آمار دو میلیون تردد در مرز مهران تاکنون یک مورد آلودگی و بیماری‌های میکروبی در این مرز گزارش نشده است.
وزیر نیرو با تاکید بر اینکه ظرفیت ۵۵ میلیون لیتر آب سالم و بهداشتی در پنج مرز کشور فراهم شده است، بیان کرد: علاوه بر این روزانه ۷۰۰ سرویس‌دهی توسط ۱۵۰ تانکر آب انجام می‌شود و امسال با هماهنگی مقامات عراقی، دامنه خدمات به داخل این کشور وسعت داده شده است.
اردکانیان با اشاره به نصب یک هزار و 600 دوش صحرایی در عراق، گفت: تاکنون سه هزار انشعاب آب، برق و فاضلاب نیز نه تنها به دستگاه‌های سرویس‌دهنده بلکه در اختیار موکب‌ها و آشپزخانه‌ها قرار گرفته است.
وی بیان اینکه سیستم‌های دفع فاضلاب برای موکب‌ها نیز فراهم شده است، ادامه داد: همچنین در شهرهای مقدس عراق نیز ۴۰ اکیپ آب و برق به ظرفیت ۱۸۰ نیرو مستقر شده و ۸۰۰ نیرو هم در مرزهای چهارگانه مستقر شده‌اند.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات