نه به پلاستیک تا پایان سال در همه مناطق شهری اجرا می‌شود

نه به پلاستیک تا پایان سال در همه مناطق شهری اجرا می‌شود

مسئول آموزش شهروندی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در برنامه رادیویی صبح سیلک از اجرای کامل پویش نه به پلاستیک در تمام مناطق شهری تا پایان سال جاری خبر داد.

امیرحسین عبدلی، با اشاره به اجرای این پویش در منطقه دو گفت: این پویش در ناحیه ناجی‎آباد به عنوان پایلوت اجرا شده و نانوایی‌ها کیسه‎های پارچه‎ای را به جای کیسه‌های پلاستیکی به مشتریان عرضه کردند.

وی همچنین توزیع غذاهای نذری با ظروف پلاستیکی در منطقه 4 را یادآور شد و عنوان کرد: در دهه پایانی ماه صفر هیئات منطقه از عزاداران با غذاهای نذری در ظروف گیاهی پذیرایی می‌کنند.

مسئول آموزش شهروندی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، بر اعلام آمادگی سایر مناطق برای تداوم اجرای این پویش تا پایان زمستان تأکید کرد. مسئول سمن‌ها و نهادهای سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی نیز در این برنامه رادیویی، نقش‌آفرینی سمن‎ها در حفظ محیط زیست را متذکر شد و بر توجه ویژه سمن‎ها به بحث آموزش شهروندی علاوه بر اجرای پویش‌های مختلف مردمی تأکید کرد.

ابوالفضل سلیمانی با یادآوری زمینه‌های سیاست‌‌گذاری و اجرایی برای ایفای نقش سمن‌ها خاطرنشان کرد: تلاش در دوره جدید مدیریت شهری آن است که زمینه حضور نمایندگان سازمان‌های مردم‌نهاد در کمیسیون‌های تخصصی شورا مهیا شود و از این ظرفیت مهم در حوزه سیاست‌گذاری و تصمیم‌سازی استفاده بیشتر و بهتری صورت گیرد.

وی همچنین با اشاره به حضور اعضای سمن‌ها و استفاده از نظر تخصصی آنها در جلسات مختلف سازمان افزود: عزم ما این است تا این حضور که عمدتا با خواست مدیریت‌ها و مسئولین واحدهای مختلف رخ داده به صورت تکلیف برای تمام بخش‌های سازمان و حتی معاونت‌های شهرداری اجرایی شود.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری کاشان

  منبع خبر

  شهرداری کاشان

  شهرداری کاشان

  شهرداری کاشان یک شهرداری در شهر کاشان می باشد

   نظرات